fbpx
+420 777 237 984 info@kaprdivers.cz
PADI Dive Center #3698 KALENDÁŘ AKCÍ ENGLISH

Kurzy potápění v Praze

Pořádáme kurzy potápění pro lidi, kteří s touto aktivitou začínají, pro zkušené rekreační potápěče, kteří chtějí zlepšovat své podvodní dovednosti, i pro technické potápěče, kteří touží jít hlouběji nebo posunout svou specializaci.

Pokud se chcete potápět několikrát za rok na dovolené, naučíme vás zvládat pod vodou stresové situace, postarat se svědomitě o svou výstroj a čas pod vodou si užít na maximum. Jestli se potápění stalo jedním z vašich koníčků, náš zkušený tým instruktorů vám může předávat své zkušenosti i několik let podle toho, jakou cestu si pro své potápění zvolíte. Ani po absolvování kurzu vás v tom nenecháme a rádi vás přivítáme na některé z našich klubových akcí.
Teoretickou výuku kurzů můžete absolvovat v českém nebo anglickém jazyce s našimi instruktory, popř. v dalších jazycích online.

Kurzy potápění pro začátečníky

Ať jste zažili ponor v moři během svých cest v zahraničí, nebo prostě chcete vyzkoušet něco nového, začátečnické kurzy jsou právě pro vás. Můžete si s námi zkusit ponor v bazénu nebo na otevřené vodě, a pokud vás potápění začne bavit, rádi vás přijmeme do OWD kurzu.

Pod vedením našich instruktorů a divemasterů se naučíte základy bezpečného potápění, které vám dodají sebejistotu potřebnou k tomu, abyste si každý podvodní zážitek opravdu užili. Jsme jednou z pětihvězdičkových PADI potápěčských škol v Praze a licenci, kterou od nás získáte, tak využijete po celém světě.

Základní kurz potápění, ve kterém vás naučíme, jak se potápět s přístrojem. Praktická výuka v bazénu i na otevřené vodě a rozvoj teoretických znalostí.
Praktická lekce v trvání 2,5 hod., ve které si pod vedením instruktora vyzkoušíte, jaké to je být potápěčem.
Jednodenní zkušební program skládající se z teoretické lekce, nácviku v bazénu a ponoru na otevřené vodě s Instruktorem.

Potápěčské kurzy pro pokročilé

Pokud už máte v logbooku zapsaných pár ponorů a nechcete nechat svůj neoprén uschnout, pojďte zlepšit své potápěčské dovednosti na jeden z našich pokročilých kurzů. Vybrat si můžete ze standardních PADI kurzů a vyšplhat po potápěčském žebříčku až na pozici divemastera. Naučíme vás také potápět se ve studenějších i zamrzlých vodách, prodloužit svůj čas strávený pod vodou díky dýchací směsi Nitrox a provedeme vás i specializovanými kurzy jako je focení pod vodou nebo potápění k vrakům.

Kurz pro potápěče se základní kvalifikací, kteří se chtějí zdokonalit v praktických dovednostech. Povinnou součástí kurzu je hloubkový a navigační ponor, další 3 ponory si účastníci volí podle vlastních preferencí a možností prostředí, ve kterém kurz probíhá.
Kurz je organizován pro ty, kteří se chtějí dozvědět o nových postupech v poskytování první pomoci a v praxi nacvičit ošetření zranění, obsluhu kyslíkového přístroje a samozřejmě kardiopulmonální resuscitaci (umělé dýchání a srdeční masáž).
Kurz pro pokročilé potápěče, kteří se chtějí naučit záchranné techniky ve vodě. Praktická výuka zahrnuje hledání ztraceného potápěče, vyzdvižení bezvědomého potápěče na hladinu, resuscitaci, odstrojení ve vodě, použití plavidel a pomůcek, zvládání stresu a paniky.
Kurz pro ty, kteří se chtějí potápění věnovat profesionálně. S kvalifikací Divemaster můžete pracovat jako potápěčský průvodce, nebo asistovat u výuky.
V kurzu se naučíte, jak se pohodlně a bezpečně potápět v suchém obleku. Teorie i praxe je především zaměřena na měnící se objem vzduchu v suchém obleku a změny vztlaku potápěče při změně hloubky.
Ve specializovaném kurzu potápění s nitroxem se naučíte potřebnou teorii a získáte praxi pro potápění s dýchací směsí s obsahem kyslíku 22% – 40% a prodloužíte si tak bezdekompresní limity.
Kurz potápění pod ledem rozšiřuje znalosti a dovednosti sportovního rekreačního potápěče o bezpečné techniky potápění v prostředí bez přímého přístupu k hladině v podmínkách velmi chladné vody.
Kurz self reliant diver je úvodem k samostatnému potápění. Tyto techniky ocení potápěči, kteří se chtějí vždy spolehnout sami na sebe, ať již jsou či nejsou v buddy týmu.
Nemusíte vlastnit drahou zrcadlovku, abyste ze svých potápěčských cest vozili krásné záběry. Stačí si osvojit pár dovedností a vědět, jak na to. Rádi vás to v kurzu zaměřeném na digitální fotoaparát naučíme.
Ať již budete natáčet s malou akční kamerou, kompaktem nebo velkou kamerou, naučíme vás, jak na to!
Sidemount neboli boční konfigurace láhví je nastrojení, při kterém nemáte láhve na zádech. Výhodou je kromě hmostnosti postroje i malý hydrodynamický odpor.
Kurz je především určen těm z vás, které fascinují vraky potopených lodí a kteří by rádi šli dále, než jim umožňuje vrakový ponor v AOWD kurzu.
V kurzu se naučíte plánování a bezpečné provádění ponorů do hloubek 30 – 40 metrů v režimu sportovně rekreačního potápění.
V kurzu se naučíte plánování a bezpečné provádění ponorů s podvodním skútrem DPV (Diver Propulsion Vehicle).

Kurzy technického potápění

Touha jít hlouběji, vidět víc, strávit pod vodou více času… Taky ji máme a odpotápěli jsme proto stovky technických ponorů. Provedeme vás od základů technického potápění až k trimixovým ponorům do 90 metrů. Pořádáme i kurzy jeskynního potápění a potápění s uzavřeným okruhem.

Seznamovací program pro pokročilé rekreační potápěče, kteří se chtějí dozvědět, co znamená technické potápění a kteří si chtějí vyzkoušet ponor s výstrojí technického potápěče.
Vstupní kvalifikace technického potápění zahrnuje plánování a provádění ponorů s technickým vybavením v režimu s omezenou dekompresí do hloubek 40 metrů s více dýchacími směsmi během ponoru.
Výuka navazuje na kurz Tec 40. Účastníci se učí plánovat a provádět vícestupňové akcelerované dekompresní ponory do hlouby až 45 metrů za použití 2 dekompresních směsí. .
Výuka navazuje na znalosti a dovednosti získané v kurzech Tec 40 a Tec 45. Tento kurz je nejvyšší kvalifikací pro technické hloubkové potápění s využitím vzduchu, nitroxu a kyslíku jako dýchacích směsí při ponorech do 50 m.
Výuka zahrnuje plánování a provádění ponorů v režimech s akcelerovanou dekompresí do hloubek 65 metrů s více dýchacími směsmi během ponoru a s trimixem (s minimálním obsahem 18% kyslíku) jako dýchací směsí na dně.
Výuka navazuje na kurz Trimix 65 a rozšiřuje znalosti i praktický výcvik o specifika potápění s hypoxickým trimixem (s obsahem kyslíku méně než 18%) jako dýchací směsí na zádech do hloubek větších než 65 m s třemi nebo více deko láhvemi.
Kurz navazuje na znalosti a dovednosti získané v kurzu cave diver a rozšiřuje je o pokročilé techniky potápění v jeskyních a zatopených dolech.
Zkušební jednodenní program  potápění s uzavřeným elektronicky řízeným přístrojem CCR Liberty určený vše, kteří si chtějí vyzkoušet potápění s rebreatherem.
Kurz potápění s uzavřeným elektronicky řízeným okruhem CCR Liberty v provední zádové nebo sidemount konfigurace dle preferencí účastníka..
Rozšíření kvalifikace CCR Liberty ze zádové jednotky na boční konfiguraci.
Kurz dekompresního potápění s CCR Liberty do max. hloubky 60 m s trimixem (s minimálním obsahem 16% kyslíku).
Kurz dekompresního potápění navazující na předchozí znalosti a trénink s CCR Liberty do max. hloubky 100 m s trimixem nebo helioxem.
Kurz technického jeskynního potápění s CCR Liberty.
Kurz technického jeskynního potápění s CCR Liberty – přechod z otevřeného okruhu na Cave CCR.
Kurz technického jeskynního potápění s podvodním skútrem.

Instruktorské kurzy potápění

Pokud už máte jasno v tom, že potápění je váš život, rádi vás přivítáme v instruktorských řadách. Vzděláváme budoucí instruktory základních PADI kurzů i technických specializací.

Předstupeň Instruktorské kvalifikace – část instruktorského kurzu IDC pro divemastery, kteří chtějí zvýšit svou kvalifikaci.
Instruktorský kurz PADI, ve kterém se kandidáti s kvalifikací Divemaster učí didaktice, metodám, formám a bezpečnostním pravidlům výcviku potápěčů.
Zkušení instruktoři potápění s kvalifikací Master Scuba Diver Trainer se mohou po absolvování tohoto kurzu účastnit výcviku nových instruktorů.
Kurz pro všechny instruktory, kteří chtějí rozšířit portfolio svých nabízených kurzů o kurzy technického potápění se vzduchem a nitroxem a získat tak další studenty.
Kurz pro všechny instruktory s kvalifikací Master Scuba Diver Trainer, kteří chtějí rozšířit portfolio svých nabízených kurzů o kurzy technického potápění se vzduchem, nitroxem a kyslíkem.
Kurz pro všechny instruktory s kvalifikací Master Scuba Diver Trainer a Tec Deep Diver Instructor, kteří chtějí rozšířit portfolio svých nabízených kurzů o kurzy technického potápění s trimixem.

Freediving kurz – potápění na nádech

Kromě přístrojového potápění vás provedeme také základy potápění na nádech. Spolupracujeme s instruktory z asociace FII, kterou založil několikanásobných světový rekordman Martin Štěpánek. Naučíte se základní techniky a pravidla bezpečnosti, které vám pomůžou během šnorchlování, zlepší vaše dovednosti pro potápění s přístrojem a připraví vás na pokračování s freedivingem na otevřené vodě.

Základní výukový program potápění na nádech.