+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

Open Water Diver

Kurz potápění pro začátečníky PADI OWD je moderní výukový program, ve kterém vás zábavnou formou naučíme základům bezpečného potápění s přístrojem. Ať již vás lákají korálové útesy tropických moří, tajemné vraky potopených lodí nebo podvodní zákoutí jezer, lomů či řek – tady jste na správném místě, jak začít. Pokud vybíráte ten správný základní kurz a to správné potápěčské centrum, přečtěte si, proč se potápět s Kapr Divers.

Po absolvování kurzu se budete moct potápět do hloubky 18 metrů a naučíte se řešit pod vodou krizové situace a ovládat svou výstroj, abyste si všechny následující ponory užili. Rádi vás pak přibereme na naše výlety, pomůžeme vybrat výstroj, která vám padne a přivítáme vás v pokročilých kurzech.

Průběh kurzu

Úvodní administrativní schůzka: Představení kurzu, předání výukových materiálů, vyplnění předepsaných formulářů (Bezpečnostní pravidla, Prohlášení o odpovědnosti, Zdravotní dotazník) a domluvení konkrétního rozvrhu výuky. Schůzka trvá přibližně 1 hod.
Teorie: Samostudium z učebnice PADI OWD manuál + vypracování testů na konci kapitol. Následně prezentace instruktora a závěrečný písemný test. Teoretická výuka vedená instruktorem probíhá v potápěčském centru Kapr Divers v Praze.
Praxe: 5 výcvikových modulů (2,5 – 3 hod) v kontrolovaných podmínkách bazénu. Bazénový trénink probíhá v období od října do června na bazénu ČZU Sportcentrum Suchdol, v období červenec – září na letním koupališti v Mělníku nebo v Kralupech nad Vltavou. Místa konání pro 4 výcvikové ponory na otevřené vodě si můžete vybrat z mnoha možností – lom nebo jezero v ČR (zpravidla víkendy), horská jezera v Rakousku (zpravidla pátek – neděle). Kurz je také možné dokončit v rámci některých našich potápěčských zájezdů k moři. Instruktor vám vždy vysvětlí všechny alternativy.
Délka trvání: Čistého času přibližně 5 dnů, obvykle kurz trvá 1 až 2 měsíce, schází-li se skupina 1 x – 2 x týdně.

Abyste se cítili jistě a pohodlně, budeme hlavní pozornost v základním potápěčském kurzu věnovat praxi pod vodou. Začneme v mělké vodě v bazénu. Budeme vás krok po kroku seznamovat se základními dovednostmi přístrojového potápění i se způsobem řešení neobvyklých situací.

Teoretická část

Výuka je rozdělena na samostudium a na následné lekce s instruktorem. Díky vlastní kvalitně zpracované učebnici můžete studovat v čase, který vám vyhovuje. Závěrečná teoretická zkouška probíhá formou písemného testu, ale nejdříve s vámi celou látku probere istruktor.

Praktický trénink

Začínáme v kontrolovaných podmínkách (většinou bazén) a pokračuje ponory v reálných podmínkách – na otevřené vodě. Bazénové lekce trvají 2 – 3 hod a jsou zpravidla 4. Popřípadě takový počet, aby účastníci kurzu dokonale zvládli dovednosti předepsané osnovami kurzu. Smyslem bazénové přípravy je naučit se dokonale znát a používat potápěčský přístroj, porozumět tomu, jak předejít krizovým situacím, a zároveň nacvičit jejich jednoduchého řešení. Závěrečné výcvikové ponory s doprovodem instruktora jsou rozděleny do dvou dnů.

Open Water Referral

Varianta OPEN WATER REFERRAL (PŘEDÁVACÍ PROTOKOL) znamená, že s námi absolvujete kompletní teoretickou výuku vč. písemného testu a celou praktickou výuku v bazénu. Výcvikové ponory pak můžete dokončit s jakýmkoli PADI instruktorem kdekoli na světě. Nám platíte jen za učebnici, teoretickou výuku a trénink v bazénu. Certifikační poplatek PADI i cenu za výcvikové ponory na otevřené vodě platíte v místě vaší dovolené.

Vstupní předpoklady

 • minimální věk 12 let (děti ve věku 10 – 12 let se mohou účastnit kurzu po absolvování alespoň jednoho pololetí našeho speciálního dětského programu SCUBA GANG).
 • schopnost uplavat alespoň 200 metrů
 • dobrý zdravotní stav, popř. lékařská prohlídka
 • touha po dobrodružství a zábavě

Instruktoři

Kurz potápění pro začátečníky vede vždy jeden z našich instruktorů, kterému asistuje jeden nebo více divemasterů.

Cena kurzu

Kurz OWD, který nabízíme ve třech organizačních variantách – EKONOMY, KOMFORT A VIP, probíhá celoročně. Termíny zahájení najdete v kalendáři akcí. Ekonomy varianta je určená těm, kteří se zcela přizpůsobí našim termínům výuky a o logistiku se postarají sami. Při variantě Komfort se postaráme nejen o vaši výuku, ale i o vaše pohodlí a kompletní výstroj. V ceně je i několik bonusů. VIP je forma kurzu pro nejnáročnější klienty s garantovaným počtem maximálně dvou účastníků na jednoho instruktora.


Kompletní praktická i teoretická výuka

Učebnice PADI OWD manuál v ceně

Potápěčský deník v ceně

Poskytnutí úplné potápěčské výstroje v ceně

Maximální počet lekcí bazénového tréninku v ceně

(1 lekce = 2,5 hod., 60 min. ve vodě)

Maximální počet studentů na jednoho instruktora

Možnost výběru termínů bazénových lekcí z nabídnutých možností

Transport výstroje na bazén zajištěn z naší strany

Počet výcvikových ponorů na otevřené vodě

Transport výstroje na ponory venku zajištěn z naší strany

Open Water Referral

Vystavení potápěčské certifikace

EKONOMY

zařídím si logistiku

8.900

Účastník musí mít vlastní masku, šnorchl, ploutve a neoprenové botičky

5

8

4

Cena mínus 2.000 Kč

1.000 Kč

KOMFORT

postarejte se o mě

11.900

6

5

4 + 1 bonusový

Cena mínus 2.000 Kč

1.000 Kč

V.I.P.

chci nadstandard

30.000

6

2

4 + 1 bonusový

Cena mínus 5.000 Kč

Cena nezahrnuje

 • plnění láhví u kurzů vedených v zahraničí
 • doprava a vstup na lokality

  Přihláška do kurzu - OWD

  Termíny kurzu

  Úno
  7
  Bře
  7

  Fotogalerie kurzu

  ×
  Najdete nás také zde

  kontakt

  Kapr Divers, s. r. o.
  cestovní agentura
  Náměstí Svatopluka Čecha 2
  Praha 10, 101 00

  Obchodní údaje

  IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
  bankovní spojení: Raiffeisenbank,
  č. účtu: 56403028/5500

  Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

  © 2018-2022 Kapr Divers, s. r.o.
  Všechna práva vyhrazena
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram