fbpx
+420 777 237 984 info@kaprdivers.cz
PADI Dive Center #3698 KALENDÁŘ AKCÍ ENGLISH

KURZ PADI OPEN WATER DIVER (OWD)

Kurz potápění pro začátečníky PADI OWD je moderní výukový program, ve kterém vás zábavnou formou naučíme základům bezpečného potápění s přístrojem. Ať již vás lákají korálové útesy tropických moří, tajemné vraky potopených lodí nebo podvodní zákoutí jezer, lomů či řek – tady jste na správném místě, jak začít. Pokud vybíráte ten správný základní kurz a to správné potápěčské centrum, přečtěte si, proč se potápět s Kapr Divers.

Po absolvování kurzu se budete moct potápět do hloubky 18 metrů a naučíte se řešit pod vodou krizové situace a ovládat svou výstroj, abyste si všechny následující ponory užili. Rádi vás pak přibereme na naše výlety, pomůžeme vybrat výstroj, která vám padne a přivítáme vás v pokročilých kurzech.

Průběh kurzu ↓
 • Úvodní administrativní schůzka: Představení kurzu, předání výukových materiálů, vyplnění předepsaných formulářů (Bezpečnostní pravidla, Prohlášení o odpovědnosti, Zdravotní dotazník) a domluvení konkrétního rozvrhu výuky. Schůzka trvá přibližně 1 hod.
 • Teorie: Samostudium z učebnice PADI OWD manuál + vypracování testů na konci kapitol. Následně prezentace instruktora a závěrečný písemný test. Teoretická výuka vedená instruktorem probíhá v potápěčském centru Kapr Divers v Praze.
 • Praxe: 5 výcvikových modulů (2,5 – 3 hod) v kontrolovaných podmínkách bazénu. Bazénový trénink probíhá v období od října do června na bazénu ČZU Sportcentrum Suchdol, v období červenec – září na letním koupališti v Mělníku nebo v Kralupech nad Vltavou. Místa konání pro 4 výcvikové ponory na otevřené vodě si můžete vybrat z mnoha možností – lom nebo jezero v ČR (zpravidla víkendy), horská jezera v Rakousku (zpravidla pátek – neděle). Kurz je také možné dokončit v rámci některých našich potápěčských zájezdů k moři. Instruktor vám vždy vysvětlí všechny alternativy.
 • Délka trvání: Čistého času přibližně 5 dnů, obvykle kurz trvá 1 až 2 měsíce, schází-li se skupina 1 x – 2 x týdně.

Abyste se cítili jistě a pohodlně, budeme hlavní pozornost v základním potápěčském kurzu věnovat praxi pod vodou. Začneme v mělké vodě v bazénu. Budeme vás krok po kroku seznamovat se základními dovednostmi přístrojového potápění i se způsobem řešení neobvyklých situací.

Teoretická část

Výuka je rozdělena na samostudium a na následné lekce s instruktorem. Díky vlastní kvalitně zpracované učebnici můžete studovat v čase, který vám vyhovuje. Závěrečná teoretická zkouška probíhá formou písemného testu, ale nejdříve s vámi celou látku probere istruktor.

Praktický trénink

Začínáme v kontrolovaných podmínkách (většinou bazén) a pokračuje ponory v reálných podmínkách – na otevřené vodě. Bazénové lekce trvají 2 – 3 hod a jsou zpravidla 4. Popřípadě takový počet, aby účastníci kurzu dokonale zvládli dovednosti předepsané osnovami kurzu. Smyslem bazénové přípravy je naučit se dokonale znát a používat potápěčský přístroj, porozumět tomu, jak předejít krizovým situacím, a zároveň nacvičit jejich jednoduchého řešení. Závěrečné výcvikové ponory s doprovodem instruktora jsou rozděleny do dvou dnů.

Open Water Referral

Varianta OPEN WATER REFERRAL (PŘEDÁVACÍ PROTOKOL) znamená, že s námi absolvujete kompletní teoretickou výuku vč. písemného testu a celou praktickou výuku v bazénu. Výcvikové ponory pak můžete dokončit s jakýmkoli PADI instruktorem kdekoli na světě. Nám platíte jen za učebnici, teoretickou výuku a trénink v bazénu. Certifikační poplatek PADI i cenu za výcvikové ponory na otevřené vodě platíte v místě vaší dovolené.

Vstupní předpoklady ↓
 • minimální věk 12 let (děti ve věku 10 – 12 let se mohou účastnit kurzu po absolvování alespoň jednoho pololetí našeho speciálního dětského programu SCUBA GANG)
 • schopnost uplavat alespoň 200 metrů
 • dobrý zdravotní stav, popř. lékařská prohlídka
 • touha po dobrodružství a zábavě
Instruktoři ↓

Kurz potápění pro začátečníky vede vždy jeden z našich instruktorů, kterému asistuje jeden nebo více divemasterů.

Cena kurzuPraktická a teoretická výuka

Učebnice PADI OWD

Potápěčský deník

Půjčení plné potápěčské výstroje

Počet bazénových lekcí

Max. počet studentů na instruktora

Možnost výběru termínů bazénových lekcí

Odvoz výstroje na bazén

Počet lekcí na otevřené vodě

Odvoz výstroje na lekce na otevřené vodě

Open Water Referral

PADI certifikace

EKONOMY

Chci si to zařídit sám

8 900 Kč

Musí mít vlastní masku, šnorchl a ploutve

5

8

4

- 2 000 Kč z ceny

+ 1 000 Kč k ceně

KOMFORT

Chci, ať se o mě postaráte  

10 900 Kč

6

6

4+1 bonusová

- 2 000 Kč z ceny

+ 1 000 Kč k ceně

VIP

Chci, ať se věnujete jen mně 

30 000 Kč

6

2

4+1 bonusová

- 2 000 Kč z ceny

 

Kurz OWD, který nabízíme ve třech organizačních variantách – EKONOMY, KOMFORT A VIP, probíhá celoročně. Termíny zahájení najdete v kalendáři akcí. Ekonomy varianta je určená těm, kteří se zcela přizpůsobí našim termínům výuky a o část logistiky se postarají sami. Při variantě Komfort se postaráme nejen o vaši výuku, ale i o vaše pohodlí a kompletní výstroj. V ceně je i několik bonusů. VIP je forma kurzu pro nejnáročnější klienty s garantovaným počtem maximálně dvou účastníků na jednoho instruktora.

Cena nezahrnuje

 • plnění láhví u kurzů vedených v zahraničí
 • doprava a vstup na lokality

PŘIHLÁŠKA DO KURZU

  Všechny položky jsou povinné.
  Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.