+420 777 237 984 info@kaprdivers.cz
PADI Dive Center #3698 KALENDÁŘ AKCÍ

KURZ PADI OPEN WATER DIVER (OWD)

od 8.900 Kč

Kurz potápění pro začátečníky PADI OWD je moderní výukový program, ve kterém vás atraktivní a zábavnou formou naučíme základům bezpečného potápění s přístrojem. Je to vstupenka do světa přístrojového potápění. Ať již vás lákají korálové útesy tropických moří, tajemné vraky potopených lodí nebo podvodní zákoutí jezer, lomů či řek – tady jste na správném místě, jak začít. Pokud vybíráte ten správný základní kurz a to správné potápěčské centrum, přečtěte si, proč se potápět s Kapr Divers.

Abyste se cítili jistě a pohodlně, budeme hlavní pozornost v základním potápěčském kurzu věnovat praxi pod vodou. Začneme v mělké vodě v bazénu a budeme vás krok po kroku seznamovat se základními dovednostmi přístrojového potápění i se způsobem řešení neobvyklých situací.

Teoretická část výuky je rozdělena na samostudium a na následné lekce s instruktorem. Díky vlastní kvalitně zpracované učebnici můžete studovat v čase, který vám vyhovuje. Závěrečná teoretická zkouška probíhá formou písemného testu, ale nejdříve s vámi celou látku probere istruktor.

Praktický trénink začíná v kontrolovaných podmínkách (většinou bazén) a pokračuje ponory v reálných podmínkách – na otevřené vodě. Bazénové lekce trvají 2 – 3 hod a jsou zpravidla 4, popř. takový počet, aby účastníci kurzu dokonale zvládli dovednosti předepsané osnovami kurzu. Smyslem bazénové přípravy je naučit se dokonale znát potápěčský přístroj a jeho použití, porozumět tomu, jak předejít krizovým situacím, ale zároveň i praktický nácvik jejich jednoduchého řešení. Závěrečné výcvikové ponory s doprovodem instruktora jsou rozděleny do dvou dnů.

Varianta OPEN WATER REFERRAL (PŘEDÁVACÍ PROTOKOL) znamená, že s námi absolvujete kompletní teoretickou výuku vč. písemného testu a celou praktickou výuku v bazénu. Výcvikové ponory pak můžete dokončit s jakýmkoli PADI instruktorem kdekoli na světě. Nám platíte jen za učebnici, teoretickou výuku a trénink v bazénu. Certifikační poplatek PADI i cenu za výcvikové ponory na otevřené vodě platíte v místě vaší dovolené.

Po úspěšném absolvování základního potápěčského kurzu budete oprávněni k potápění do max. hloubky 18 m, k zvýhodněnému nákupu nebo půjčování potápěčské výstroje, k účasti na našich potápěčských výpravách a samozřejmě k pokračování v dalším dobrodružství ve formě pokročilých kurzů.

Obsah a organizace kurzu

  • Úvodní administrativní schůzka: Představení kurzu, předání výukových materiálů, vyplnění předepsaných formulářů (Bezpečnostní pravidla, Prohlášení o odpovědnosti, Zdravotní dotazník) a domluvení konkrétního rozvrhu výuky. Schůzka trvá přibližně 1 hod.
  • Teorie: Samostudium z učebnice PADI OWD manuál + vypracování testů na konci kapitol. Následně prezentace instruktora a závěrečný písemný test. Teoretická výuka vedená instruktorem probíhá v potápěčském centru Kapr Divers v Praze.
  • Praxe: 5 výcvikových modulů (2,5 – 3 hod) v kontrolovaných podmínkách bazénu. Bazénový trénink probíhá v období od října do června na bazénu ČZU Sportcentrum Suchdol, v období červenec – září na letním koupališti v Mělníku. Někdy využíváme i jiné bazény – podrobnosti najdete vždy v kalendáři akcí. Místa konání pro 4 výcvikové ponory na otevřené vodě si můžete vybrat z mnoha možností – lom nebo jezero v ČR (zpravidla víkendy), horská jezera v Rakousku (zpravidla pátek – neděle). Kurz je také možné dokončit v rámci některých našich potápěčských zájezdů k moři. Instruktor vám vždy vysvětlí všechny alternativy.
  • Délka trvání: Čistého času přibližně 5 dnů, obvykle kurz trvá 1 až 2 měsíce, schází-li se skupina 1 x – 2 x týdně.

Vstupní předpoklady

  • minimální věk 12 let (děti ve věku 10 – 12 let se mohou účastnit kurzu po absolvování alespoň jednoho pololetí našeho speciálního dětského programu SCUBA GANG)
  • schopnost uplavat alespoň 200 metrů
  • dobrý zdravotní stav, popř. lékařská prohlídka
  • touha po dobrodružství a zábavě

Varianty

Kurz OWD, který nabízíme ve třech organizačních variantách – EKONOMY, KOMFORT A VIP, probíhá celoročně. Termíny zahájení najdete v kalendáři akcí. Ekonomy varianta je určená těm, kteří se zcela přizpůsobí našim termínům výuky a o část logistiky se postarají sami. Při variantě Komfort se postaráme nejen o vaši výuku, ale i o vaše pohodlí a kompletní výstroj. V ceně je i několik bonusů. VIP je forma kurzu pro nejnáročnější klienty s garantovaným počtem maximálně dvou účastníků na jednoho instruktora.


Kompletní praktická i teoretická výuka

Učebnice PADI OWD manuál v ceně

Potápěčský deník v ceně

Poskytnutí úplné potápěčské výstroje v ceně

Maximální počet lekcí bazénového tréninku v ceně

(1 lekce = 2,5 hod., 60 min. ve vodě)

Maximální počet studentů na jednoho instruktora

Možnost výběru termínů bazénových lekcí z nabídnutých možností

Transport výstroje na bazén zajištěn z naší strany

Počet výcvikových ponorů na otevřené vodě

Transport výstroje na ponory venku zajištěn z naší strany

Open Water Referral

Vystavení potápěčské certifikace

EKONOMY

8.900

Účastník musí mít vlastní masku, šnorchl, ploutve a neoprenové botičky

5

8

4

Cena mínus 2.000 Kč

1.000 Kč

KOMFORT

10.900

6

5

4 + 1 bonusový

Cena mínus 2.000 Kč

1.000 Kč

V.I.P.

30.000

6

2

4 + 1 bonusový

Cena mínus 5.000 Kč

 

Cena nezahrnuje

  • plnění láhví u kurzů vedených v zahraničí
  • doprava a vstup na lokality

PŘIHLÁŠKA DO KURZU

Všechny položky jsou povinné.
Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.