+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

PADI Tec Instructor Trainer kurz

3.7.2018
Petr Slezak

PADI uspořádala v sídle EMEA v Bristolu, UK v červnu 2018 první kurz pro instruktor trenéry technického potápění. Instruktor trenér je ten, který může učit instruktory. Do této doby existovala jen jedna možnost, jak se stát Instruktor Trenérem (IT) a to pouze pro Course Directory (trenéři, kteří mohou učit celý instruktorský kurz IDC).

Na přelomu roku 2017 a 2018 oslovila PADI zkušené instruktory technického potápění z celé Evropy s možností podat přihlášku k výběrovému řízení do tohoto trenérského programu. Z přihlášených zájemců vybrali 5 kandidátů, mezi nimiž jsem byl i já. Dalšími účastníky byli George Vandoros z Řecka, Alan Avetoom z Velké Británie, Michael Doumont z Belgie a Sascha Reuss z Německa.

V neděli 17/6 jsme s Jankou na Slapech učili závěrečný den PADI Rescue Diver kurzu a večer jsem letěl do Anglie. Bylo to malinko hektické (odpoledne jsem utopil svůj telefon, takže jsme narychlo kupovali nový a na letišti jsem zjistil, že mám v příručním zavazadle malý zavírací nůž. Dělal jsem, jako že o něm nevím a rentgen naštěstí dělal to samé). Do Bristolu jsem přiletěl o půlnoci. Čekal mě nabitý pětidenní program.

Foto: Mark Caney

První dva dny jsme strávili v sídle PADI EMEA přednáškami a prezentacemi teorie. V podstatě jsme modelovali výuku instruktorů, hodnotili se navzájem a byli hodnoceni ředitelkou divize technického potápění Vikki Batten a zkušebními komisaři Firas Jundi a Mickael Christien.

Foto: Mark Caney

Středu a čtvrtek jsme trénovali na otevřené vodě v lomu Wobster asi 40 km od Bristolu. Mají tam moc hezké zázemí a skvělé podmínky pro potápěčský trénink. Viditelnost kolem deseti metrů, množství výcvikových plat v různých hloubkách a několik vraků. První ponor, který trval asi 80 minut jsme prezentovali deset základních dovedností technického potápění (trim pozice, V – dril, S dril, NO TOX výměna smesi…) v demonstrativní podobě. Následovala demonstrace záchrany bezvědomého potápěče v technické výstroji na hladině (taková obdoba cvičení č. 7 z Rescue Divers kurzu, ale s pár láhvemi navíc). Po obědě jsme na dalším ponoru prezentovali praktickou výuku pod vodou. Podobně jako při teorii jsme se hodnotili navzájem a byli hodnoceni. Rozdělili jsme se vždy na 2 „studenty“, 1 „istruktora“ a 2 „IT“ a tak jsme se točili. Studenti dostali od zkušebních komisařů za úkol konkrétní chyby, instruktor je musel včas odhalit a zareagovat na ně a instruktor trenéři museli správně ohodnotit práci instruktora. Vše se pak hodnotilo v debriefingu. Tímto tréninkem jsme pokračovali celý čtvrtek.

Foto: Mark Caney

V pátek jsme měli v sídle PADI dvě prezentace, písemný test a po obědě vyhlášení výsledků. Prospěli jsme všichni.

Byl to skvělý týden. Potkal jsem několik bezva lidí, viděl různý individuální způsob výuky dovedností technického potápění a po mnoha letech byl na druhé straně výukového procesu, než mnoho posledních let. A to mě fakt bavilo. Přestože jsme byli z různých koutů Evropy, byli jsme skvělá parta a i těch pár volných chvil (večeře) jsme rádi trávili spolu a vyprávěli si své zážitky a zkušenosti. Každý večer jsme nasáli něco z anglické atmosféry, takže jsme první den večeřeli v mexické restauraci, druhý v indické, třetí v jamajské (nebo, co to bylo) a čtvrtý v kubánské i živou kapelou.

Napsat komentář

1 komentáře

  1. Petře, dodatečně gratuluji (přečetl jsem až nyní)! Skvělý úspěch!

    Vůbec mne nepřekvapuje, že jsi byl vybrán právě Ty. Za svůj život jsem absolvoval mnoho desítek různých kurzů, tréninků či školení (od prodeje aut, přes horolezectví, potápění až po například technologie pálení laserem) a s jistotou prohlašuji, že kurzy potápění, kterými jsem v Kapr Divers prošel pod Tvým vedením, byly jednoznačně TY NEJLEPŠÍ.
    Úroveň předání informací, perfektní příprava, smysl pro detail, důraz na bezpečnost a to vše podáno poutavou a zábavnou formou a vždy na 100%. Ještě jednou děkuji. Jsem a navždy budu Kapr Divers pozitivní.
    Respekt k Tvé práci.

    Jirka

Najdete nás také zde

kontakt

Kapr Divers, s. r. o.
cestovní agentura
Náměstí Svatopluka Čecha 2
Praha 10, 101 00

Obchodní údaje

IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
bankovní spojení: Raiffeisenbank,
č. účtu: 56403028/5500

Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

© 2018-2024 Kapr Divers, s. r.o.
Všechna práva vyhrazena
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram