+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

Šnorchlování s kosatkami, pozorování velryb a polární záře

6.11.2021 - 13.11.2021

Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. Jsou-li to navíc vrcholoví mořští predátoři stovky kilometrů za polárním kruhem, nemůžeme si to ani v nadcházející sezóně nechat ujít.

Stejně tak jako v minulých letech, budeme na moře vyrážet malým člunem ve skupince 6 až 8 lidí, abychom se ke kosatkám a keporkakům mohli přiblížit co nejblíž. Podívejte se, jak vypadaly naše předchozí expedice v lednu 2020, lednu 2019 a listopadu 2018, koukněte na videa na YouTube nebo si pusťte podcast s účastnicí jedné naší výpravy.

K tomu, abyste spolu s námi ponořili obličej pod hladinu Norského moře vám stačí maska, šnorchl, ploutve a suchý oblek. Účastníci, kteří nemají zkušenosti a kvalifikaci na používání suchého potápěčského obleku, musí absolvovat zaškolení ještě před odletem a bezpečnostní test obleku první den na místě. Pokud chcete pozorovat velryby jen z lodi, pak vám místo suchého obleku stačí teplé oblečení a teplý jachtařský floating overal, který vám půjčíme včetně obuvi. Přidat se tedy mohou i ti, kteří nemají v úmyslu být s velrybami ve vodě.

Velryby v zimě připlouvají do fjordů, neboť následují obrovská hejna sleďů, kteří se sem stahují ze severního Atlantiku.

Termíny
7. 11. 2021 – 14. 11. 2021, 2 volná místa

Program
1. den: Letecká přeprava Praha – Tromso, transfer minibusem, ubytování.

2. den – 7. den: Program pozorování velryb a polární záře.

Délka dne je v lednu v polárních oblastech poměrně krátká. Polární noc zde začíná v prosinci a končí 11. ledna. To ovšem neznamená, že je celý den tma, jen v tom období slunce nevykoukne nad obzor, takže je přes den světlo jako u nás těsně po západu slunce. V listopadu a od poloviny ledna je již slunce přes den nad obzorem, avšak s blížícím se koncem ledna může teoreticky klesat pravděpodobnost přítomnosti velryb. Teplota vody dosahuje 6°C a teplota vzduchu od -10°C do +5°C. Na moře vyplouváme kolem 10:00 a vracíme se mezi 14:00 a 15:00. Velryby často bývají jen několik minut plavby lodí z našeho přístavu, nicméně jejich pozorování, popř. šnorchlování s kosatkami je dlouhý proces vyžadující dobrého průvodce a především trpělivost. Přestože je pravděpodobnost nalezení velryb velmi vysoká, nemůžeme stoprocentně garantovat, že se to každý den podaří. Stejně tak nemůžeme garantovat dobré počasí a v případě velmi nepříznivého počasí může být výlet na moře zrušen nebo předčasně ukončen bez finanční náhrady.

8. den: Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Prahy.

Český instruktor a průvodce je v tomto termínu Petr Slezák.

Všem účastníkům výslovně doporučujeme sjednat si s ohledem na charakter aktivity cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody.

Místo
Oblast mezi ostrovy Kvaloya a Arnoya v kraji Troms několik stovek kilometrů za polárním kruhem. Konkrétní místo vybíráme aktuálně podle nejpravděpodobnějšího výskytu velryb.

Doprava
Letecky Praha – Oslo – Tromso. Dále transfer autobusem/automobilem.

Ubytování
Pohodlně zařízený dům se třemi ložnicemi, soc. zařízením a WC, kuchyní a obývacím pokojem s výhledem na moře a terasou. V apartmánu je wi-fi přístup k internetu.

Strava
Plná penze.

Náklady
89.000 Kč + cena letenky dle aktuálního ceníku letecké společnosti.

Náklady zahrnují leteckou přepravu Praha – Tromso – Praha, místní transfery, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, stravování, podíl na nákladech za loď a pohonné hmoty při hledání velryb, služby vůdce plavidla, průvodce pozorování velryb a šnorchlování s kosatkami, zapůjčení zátěžového opasku s olovy, zapůjčení zimní záchranné kombinézy (floating overal) a zimní obuvi na loď.

Náklady nezahrnují pojištění, případné půjčovné suchého potápěčského obleku (1.200 Kč/den).

Cestovní agentura Kapr Divers, s.r.o. organizuje pouze potápěčský program. Ostatní služby klienti platí přímo jejich poskytovatelům. O podrobnostech vás osobně informujeme na schůzce účastníků akce.

Harmonogram plateb: záloha 40.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem. Upozorňujeme všechny zájemce, že s ohledem na expediční charakter tohoto programu a podle platebních a stornovacích podmínek našich partnerů, kteří se podílí na organizaci tohoto expedičního programu, podléhají všechny platby 100 % stornu k datu jejich splatnosti.

Reference

Anna: ,,Dlouho jsem sledovala práci Kaprdivers. Tušila jsem, že svou práci dělají skvěle, ale po vlastní zkušenosti, kdy jsem se s Petrem vydala na pozorování kosatek, velryb a polární záře do Norska jsem zůstala v údivu. Petr Slezak svou práci dělá víc než skvěle a hlavně je ve svém oboru opravdu profesionál. Za sebe rozhodně doporučuji a určitě bych byla moc ráda, kdybych znovu měla tu příležitost se pod Petrovým vedením někam vydat."

Veronika: ,,Díky Kapr Divers se můj obrovský sen stal realitou😍 Expedice Snorchlovani s kosatkami, pozorování velryb a polarni zare byla jedním z nejsilnejsich a nejkrásnějších zážitků v životě. Petr je úžasný průvodce, dělá svoji práci s láskou, nadšením a obrovskou pokorou a respektem k přírodě. Celý týden v Norsku byl nezapomenutelný. Pozor,tahle expedice je silně návyková 💕 Petře, moc děkuju, že jsem se toho všeho mohla účastnit."

Kateřina: ,,Kapr Divers můžu vřele doporučit dalším zájemcům o jejich služby. Účastnila jsem se akce Snorchlovani s kosatkami, pozorování velryb a polární záře. Petrův přístup byl od začátku velice přátelský a velmi oceňuji osobní setkání již před cestou, kdy nám bylo vše do detailu vysvětleno a doporučeno, co si máme vzít s sebou. A jeho zapálené vyprávění o velrybach bylo perfektní. Ve stejně pohodovém duchu proběhlo i zkoušení suchých obleků v bazénu. Celý týden v Norsku byl dokonalý. Petr je skvělý kapitán, výborný kuchař a fotograf. Při hledání velryb byly vidět jeho letité zkušenosti. Ale hlavně je to pohodar se smyslem pro humor, který má velký respekt k přírodě. Staral se o nás jak o vlastní a celý týden jsme si všichni moc užili. Na tuhle akci budu vzpomínat celý život! Nejenom na setkání s kosatkami a keporkaky, ale i na atmosféru, která byla dokonalá celou dobu našeho pobytu. A pokud se někdy rozhodnu potápět, tak jedině s Kapr Divers. Petře, moc dekuji."

Více referencí najdete na našem Facebooku.


  Rezervační formulář
  Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.

  Najdete nás také zde

  kontakt

  Kapr Divers, s. r. o.
  cestovní agentura
  Náměstí Svatopluka Čecha 2
  Praha 10, 101 00

  Obchodní údaje

  IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
  bankovní spojení: Raiffeisenbank,
  č. účtu: 56403028/5500

  Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

  © 2018-2024 Kapr Divers, s. r.o.
  Všechna práva vyhrazena
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram