+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

Šnorchlování s kosatkami, pozorování velryb a polární záře

9.11.2024 - 17.11.2024

Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. Jsou-li to navíc vrcholoví mořští predátoři stovky kilometrů za polárním kruhem, nemůžeme si to ani v nadcházející sezóně nechat ujít.

Stejně tak jako v minulých letech, budeme na moře vyrážet malým člunem ve skupince 6 až 8 lidí, abychom se ke kosatkám a keporkakům mohli přiblížit co nejblíž.

K tomu, abyste spolu s námi ponořili obličej pod hladinu Norského moře vám stačí maska, šnorchl, ploutve a suchý oblek. Účastníci, kteří nemají zkušenosti a kvalifikaci na používání suchého potápěčského obleku, musí absolvovat zaškolení ještě před odletem a bezpečnostní test obleku první den na místě. Pokud chcete pozorovat velryby jen z lodi, pak vám místo suchého obleku stačí teplé oblečení a teplý jachtařský floating overal, který vám půjčíme včetně obuvi. Přidat se tedy mohou i ti, kteří nemají v úmyslu být s velrybami ve vodě.

Velryby v zimě připlouvají do fjordů, neboť následují obrovská hejna sleďů, kteří se sem stahují ze severního Atlantiku.

Termíny
9. 11. – 17. 11. 2024

Program
1. den: Letecká přeprava Praha – Tromso, transfer minibusem, ubytování.

2. den – 7. den: Program pozorování velryb a polární záře.

Délka dne je v listopadu v polárních oblastech poměrně krátká. Polární noc zde začíná v prosinci a končí 11. ledna. To ovšem neznamená, že je celý den tma, jen v tom období slunce nevykoukne nad obzor, takže je přes den světlo jako u nás těsně po západu slunce. V listopadu a od poloviny ledna je již slunce přes den nad obzorem, avšak s blížícím se koncem ledna může teoreticky klesat pravděpodobnost přítomnosti velryb. Teplota vody dosahuje 6°C a teplota vzduchu od -10°C do +5°C. Na moře vyplouváme kolem 10:00 a vracíme se mezi 14:00 a 15:00. Velryby často bývají jen několik minut plavby lodí z našeho přístavu, nicméně jejich pozorování, popř. šnorchlování s kosatkami je dlouhý proces vyžadující dobrého průvodce a především trpělivost. Přestože je pravděpodobnost nalezení velryb velmi vysoká, nemůžeme stoprocentně garantovat, že se to každý den podaří. Stejně tak nemůžeme garantovat dobré počasí a v případě velmi nepříznivého počasí může být výlet na moře zrušen nebo předčasně ukončen bez finanční náhrady.

8. den: Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Prahy.

Český instruktor a průvodce je v tomto termínu Petr Slezák.

Všem účastníkům výslovně doporučujeme sjednat si s ohledem na charakter aktivity cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody.

Místo
Oblast mezi ostrovy Kvaloya a Arnoya v kraji Troms několik stovek kilometrů za polárním kruhem. Konkrétní místo vybíráme aktuálně podle nejpravděpodobnějšího výskytu velryb.

Doprava
Letecky Praha – Oslo – Tromso. Dále transfer autobusem/automobilem.

Ubytování
Bungalov se dvěma ložnicemi, soc. zařízením a WC, kuchyní a obývacím pokojem s výhledem na moře a terasou.

Strava
Plná penze.

Náklady
106.000 Kč + cena letenky dle aktuálního ceníku letecké společnosti.

Náklady zahrnují leteckou přepravu Praha – Tromso – Praha, místní transfery, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, stravování, podíl na nákladech za loď a pohonné hmoty při hledání velryb, služby vůdce plavidla, průvodce pozorování velryb a šnorchlování s kosatkami, zapůjčení zátěžového opasku s olovy, zapůjčení zimní záchranné kombinézy (floating overal) a zimní obuvi na loď, bezpečnostní školení.

Náklady nezahrnují pojištění, školení na používání suchého obleku (3.000 Kč), případné půjčovné potápěčského vybavení (suchý oblek 1.500 Kč/den, maska + šnorchl 100 Kč/den, ploutve 100 Kč/den), ubytování a stravu mimo uvedený program, pokud by aktuální letový řád něco takového vyžadoval. Suché potápěčské obleky jsou k dispozici ve standardních konfekčních velikostech (S, M, L a XL).

Cestovní agentura Kapr Divers, s.r.o. organizuje pouze potápěčský program. Ostatní služby klienti platí přímo jejich poskytovatelům. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

Harmonogram plateb: záloha 50.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem. Upozorňujeme všechny zájemce, že s ohledem na expediční charakter tohoto programu a podle platebních a stornovacích podmínek našich partnerů, kteří se podílí na organizaci tohoto expedičního programu, podléhají všechny platby 100 % stornu k datu jejich splatnosti.


  Rezervační formulář
  Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.

  Najdete nás také zde

  kontakt

  Kapr Divers, s. r. o.
  cestovní agentura
  Náměstí Svatopluka Čecha 2
  Praha 10, 101 00

  Obchodní údaje

  IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
  bankovní spojení: Raiffeisenbank,
  č. účtu: 56403028/5500

  Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

  © 2018-2024 Kapr Divers, s. r.o.
  Všechna práva vyhrazena
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram