+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

Egypt – potápěčské safari, sever Rudého moře

1.12.2023 - 8.12.2023

Potápěčské safari na lodi je nejoblíbenější volbou všech, kteří si chtějí užít zajímavé lokality vzdálené od pobřeží a turistického ruchu a skvěle si vyčistit hlavu. Zároveň chtějí mít svobodu výběru kolik ponorů za den uskuteční.

Naše trasa je zaměřena na to nejlepší z Rudého moře – kombinaci vrakového potápění a korálových útesů. Vyplujeme z Hurghady směrem na sever. Zastavíme mimo jiné na útesu Abu Nuhas s vraky Carnatic a Ghiannis D, potom přeplujeme Gubalskou úžinu k útesu Ras Mohamed, který patří mezi nejkrásnější lokality světa. Další zastávkou bude Thistlegorm – jeden z nejoblíbenějších a nejzajímavějších vraků, na jehož palubě jsou dodnes tanky, auta, vojenské náklaďáky plné motorek, lokomotiva. 110 metrů dlouhý vrak můžete proplavat křížem krážem a sáhnout si na historii.

Fotogalerie z prosince 2021

Program je postaven tak, aby se ponorů mohli účastnit začátečníci, pokročilí, junioři i senioři. Potápěčům se základní kvalifikací OWD nabízíme v rámci této plavby zvýšení své kvalifikace na úroveň AOWD za zvýhodněnou cenu 6.000 Kč vč. PADI certifikace. Teorie ke kurzu probíhá před odletem v Praze. Doporučená kvalifikace a zkušenosti jsou AOWD + 30 ponorů.

Termín
01. 12. – 08. 12. 2023

Místo
Egypt, Rudé moře, severní plavba

Doprava
Letecky, Praha – Hurghada

Ubytování a strava
Komfortní motorová jachta Miracle 1 o délce 30 m a šířce 8 m se třemi palubami. Na lodi je 12 dvoulůžkových kajut s vlastní klimatizací i sociálním zařízením. 8 DBL kajut je v podpalubí, 4 DBL kajuty jsou na horní palubě – příplatkové za 2.500 Kč/ kajutu. Kajuty na horní palubě mají vždy dvě společnou klimatizaci.

Strava all inclusive.

Program potápění
Severní safari začínáme v přístavu v Hurghadě, míříme na sever k jižnímu cípu Sinajského poloostrova a vracíme se zpět do Hurghady. Navštívíme známé vraky, jako je Thistlegorm, Carnatic, Ghianis D, Chrisoula K, Dunraven, přírodní park Ras Mohamed, korálové útesy El Fasma, Umm Gammar, delfíny na Shaab El Erg a další.

O konkrétním itineráři plavby rozhoduje kapitán lodi s přihlédnutím k předpovědi počasí a preferencím potápěčů. Počasí a stav moře mohou způsobit změnu trasy, plánovaných lokalit i počtu ponorů.

Potápěči se základní kvalifikací OWD nebo děti s juniorskou kvalifikací mají program ponorů omezen ve smyslu hloubek. Může se tak stát, že na některých lokalitách se nebudou moci potápět. K nočním ponorům je nutná kvalifikace AOWD (junior AOWD).

První a poslední z šesti potápěčských dní se potápíme jednou za den. Ostatní dny tři až čtyři ponory denně. Poslední noc je na lodi nebo v hotelu.

Instruktoři Kapr Divers na této plavbě jsou: Petr Slezák.

Všem potápěčům výslovně doporučujeme sjednat si cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody a hyperbarickou léčbu.

Náklady
42.000 Kč

Cena zahrnuje: letenku vč. poplatků a hmotnosti zavazadel 23 kg (doplacení druhého zavazadla bude možné dle aktuálních podmínek letecké společnosti), transfer z letiště, 6 dní ubytování na lodi ve dvoulůžkové kajutě vč. all inclusive stravování, 6 dní potápění vč. 12 l láhve, zátěže a služeb průvodce.

Cena nezahrnuje: vízum (USD 25 – 60 dle aktuální ceny na letišti po příletu), green tax (EUR 40 na místě), pojištění, půjčovné výstroje, alkoholické nápoje, spropitné pro posádku (40 EUR), Nitrox 5 EUR za láhev, 90 EUR za jinou než 12 l láhev na týden (15 l, dětská láhev…) – na vyžádání, 130 EUR za dvojče na týden – na vyžádání, příplatek 2.500 Kč za kajutu na horní palubě na vyžádání, jakékoli testy a jiné covid náležitosti, pokud budou požadované ČR, EG nebo leteckou společností.

Harmonogram plateb:
Záloha 20.000 Kč v okamžiku přihlášení.

Doplatek nejpozději do 30. 10. 2023.

Cestovní agentura Kapr Divers, s.r.o. organizuje pouze potápěčský program. Ostatní služby klienti platí přímo jejich poskytovatelům. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.


  Rezervační formulář
  Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.

  Najdete nás také zde

  kontakt

  Kapr Divers, s. r. o.
  cestovní agentura
  Náměstí Svatopluka Čecha 2
  Praha 10, 101 00

  Obchodní údaje

  IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
  bankovní spojení: Raiffeisenbank,
  č. účtu: 56403028/5500

  Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

  © 2018-2024 Kapr Divers, s. r.o.
  Všechna práva vyhrazena
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram