+420 777 237 984 info@kaprdivers.cz
PADI Dive Center #3698 KALENDÁŘ AKCÍ

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Šnorchlování s kosatkami, pozorování velryb a polární záře

07/01 - 14/01

|Opakující se Akce (zobrazit vše)

One event on 16/11/2019 at 12:00am

One event on 10/01/2020 at 12:00am

One event on 14/01/2019 at 12:00am

Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. Jsou-li to navíc vrcholoví mořští predátoři stovky kilometrů za polárním kruhem, nemůžeme si to ani v nadcházející sezóně nechat ujít.

Stejně tak jako v minulých letech, budeme na moře vyrážet malým člunem ve skupince 6 až 8 lidí, abychom se ke kosatkám a keporkakům mohli přiblížit co nejblíž.

K tomu, abyste spolu s námi ponořili obličej pod hladinu Norského moře vám stačí maska, šnorchl, ploutve a suchý oblek. Pokud chcete pozorovat velryby jen z lodi, pak vám místo suchého obleku stačí teplé oblečení a teplý jachtařský floating overal, který vám půjčíme. Přidat se tedy mohou i ti, kteří nemají v úmyslu být s velrybami ve vodě.

Velryby v zimě připlouvají do fjordů, neboť následují obrovská hejna sleďů, kteří se sem stahují ze severního Atlantiku.

Termín

07. 01. 2019 – 14. 01. 2019 – TERMÍN OBSAZEN

14. 01. 2019 – 21. 01. 2019

16. 11. 2019 – 23. 11. 2019

10. 01. 2020 – 17. 01. 2020

Program

1. den: Letecká přeprava Praha – Tromso, transfer minibusem, ubytování.

2. den – 7. den: Program pozorování velryb a polární záře.

Délka dne je v lednu v polárních oblastech poměrně krátká. Polární noc zde začíná v prosinci a končí 11. ledna. To ovšem neznamená, že je celý den tma, jen v tom období slunce nevykoukne nad obzor, takže je přes den světlo jako u nás těsně po západu slunce. V listopadu a od poloviny ledna je již slunce přes den nad obzorem, avšak s blížícím se koncem ledna může teoreticky klesat pravděpodobnost přítomnosti velryb. Teplota vody dosahuje 6°C a teplota vzduchu od -10°C do +5°C. Na moře vyplouváme kolem 10:00 a vracíme se mezi 14:00 a 15:00. Velryby často bývají jen několik minut plavby lodí z našeho přístavu, nicméně jejich pozorování, popř. šnorchlování s kosatkami je dlouhý proces vyžadující dobrého průvodce a především trpělivost. Přestože je pravděpodobnost nalezení velryb velmi vysoká, nemůžeme stoprocentně garantovat, že se to každý den podaří. Stejně tak nemůžeme garantovat dobré počasí a v případě velmi nepříznivého počasí může být výlet na moře zrušen nebo předčasně ukončen bez finanční náhrady.

8. den: Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Prahy.

Český instruktor a průvodce je v tomto termínu Petr Slezák.

Všem účastníkům výslovně doporučujeme sjednat si s ohledem na charakter aktivity cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody.

Místo

Oblast mezi ostrovy Kvaloya a Arnoya v kraji Troms několik stovek kilometrů za polárním kruhem. Konkrétní místo vybíráme aktuálně podle nejpravděpodobnějšího výskytu velryb.

Doprava

Letecky Praha – Oslo – Tromso. Dále transfer autobusem/automobilem.

Ubytování

Pohodlně zařízený dům se třemi ložnicemi, soc. zařízením a WC, kuchyní a obývacím pokojem s výhledem na moře a terasou. V apartmánu je wi-fi přístup k internetu.

Strava

Plná penze.

Cena

89.950 Kč

Cena zahrnuje leteckou přepravu Praha – Tromso – Praha, místní transfery, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, stravování, podíl na nákladech za loď a pohonné hmoty při hledání velryb, služby vůdce plavidla, průvodce pozorování velryb a šnorchlování s kosatkami, zapůjčení zátěžového opasku s olovy.

Cena nezahrnuje: pojištění, případné půjčovné suchého potápěčského obleku (990 Kč/den).

Harmonogram plateb: záloha 40.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem. Upozorňujeme všechny zájemce, že s ohledem na expediční charakter tohoto programu a podle platebních a stornovacích podmínek našich partnerů, kteří se podílí na organizaci tohoto expedičního programu, podléhají všechny platby 100 % stornu k datu jejich splatnosti.

Vzhledem k tomu, že jsme cestovní agentura, jsou některé platby směřovány přímo na naše partnery. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD

Všechny položky označené * jsou povinné.


Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.

Podrobnosti

Zahájení:
07/01
Ukončení:
14/01
Rubrika Akce:

Pořadatel

Kapr Divers

Místo konání

Sever Norska
Troms Norsko + Google Mapa