+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
+420 777 237 984
info@kaprdivers.cz
PADI
Dive Center #3698

Ice diving na severu Ruska

10.3.2024 - 19.3.2024

Poznejte i vy neopakovatelnou atmosféru potápění pod ledem! Za ponory budeme denně jezdit na sněžných skútrech po zamrzlé hladině Bílého moře a zanořovat se pod led až 1,5 m silný. Potápění v drsné přírodě neposkvrněné nájezdy turistů je snem každého potápěčského dobrodruha. Pestrý podmořský život, ledové kry a komfortní zázemí potápěčského centra Polární kruh vás nadchnou.

Termín: 10. 03. – 19. 03. 2024 - 10 dnů / 12 ponorů
Místo: Vesnička Nilmoguba leží v hlubokých lesích severní Karélie na břehu Bílého moře. Ubytování je zajištěno ve stylových dřevěných srubech s centrálním vytápěním. Strava all inclusive. Denně zdarma k dispozici tradiční ruská parní lázeň banja.
Doprava: Letecky Praha – Helsinki – Kuusamo. Dále transfer automobily.
Ubytování: Pokoje Standard plus – sruby na druhém břehu řeky, společná toaleta
Potápění: Dva ponory denně. Zázemí v mobilním ledovém táboře tvoří vytápěné dřevěné domky. K dispozici je toaleta, teplé jídlo i nápoje. Transport do ledového tábora a na lokality je zajištěn sněžnými skútry.

Program

1. den: Letecká přeprava Praha – Helsinki. Přílet do Helsinek, ubytování v hotelu.
2. den: Letecká přeprava Helsinki – Kuusamo, v odpoledních hodinách transfer do Nilmoguby (cca 400 km).
3. den – 8. den: Potápěčský program – 12 ponorů pod ledem během šesti dní (dva denně), ubytování s plnou penzí.
9. den: Volný den s možností doplňkového programu.
10. den: Brzy ráno transfer do Kuusama, odlet do Helsinek, v podvečer návrat do Prahy.

Uvedený program je předběžný a může být z důvodu nepříznivého počasí změněn!
Český instruktor a průvodce přítomný v potápěčském centru Polární Kruh je v tomto termínu Petr Slezák.

Podmínky účasti

Kvalifikace potápěč pod ledem vydaná některým z mezinárodně uznávaných potápěčských systémů nebo prokazatelné zkušenosti s potápěním pod ledem doložené zápisy v potápěčském deníku (popř. absolvování kurzu na místě).

Všem potápěčům výslovně doporučujeme sjednat si cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody a hyperbarickou léčbu.

Podmínky pro potápění

Denní program zahrnuje dva ponory. Průměrná délka ponoru bývá 20 – 40 minut. Viditelnost se pohybuje od 15 do 50 m. Tloušťka ledu může dosahovat až 1,5 m. V místech, kde jsou ledové kry navrstvené, může být tloušťka několik metrů. Teplota vody se drží v rozmezí -1°C až -2°C. Teplota vzduchu se může měnit v rozsahu +5°C až -30°C. Nezbytným předpokladem je suchý oblek, kvalitní podoblek a rukavice a dva nezávislé regulátory servisované před cestou.

Potápěčské centrum Polární Kruh umožňuje potápění pod ledem jen s lanem a návodčím.

Náklady

89.950 Kč + cena letenky dle aktuálního ceníku letecké společnosti.

Náklady zahrnují kompletní leteckou přepravu Praha – Kuusamo – Praha, letištní taxy, transfer Kuusamo – Nilmoguba – Kuusamo, ubytování, plnou penzi, kávu, čaj, minerální vodu, potápěčský program (2 ponory denně), zázemí v mobilním ledovém táboře, zátěž, láhve, služby průvodce, zvací dopis pro potřeby vystavení víza, ruské turistické vízum.

Náklady nezahrnují: nocleh v Helsinkách, půjčovné výstroje, pojištění.

Cestovní agentura Kapr Divers, s.r.o. organizuje pouze potápěčský program. Ostatní služby klienti platí přímo jejich poskytovatelům. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce. Harmonogram plateb: záloha 30.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem.

Vzhledem k tomu, že jsme cestovní agentura, jsou některé platby směřovány přímo na naše partnery. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

  Rezervační formulář  Odesláním tohoto formuláře souhlasím s tím, aby byly mé osobní údaje zpracovány a uchovávány pro potřeby Kapr Divers, s.r.o. Rovněž souhlasím s tím, aby byly dále použity pro potřeby komunikace mezi mnou a Kapr Divers, s.r.o. a případně byly předány smluvním partnerům Kapr Divers, s.r.o. (výcvikové asociace, přepravní a doručovací služby...). Beru na vědomí, že Kapr Divers, s.r.o. budou shromažďovat osobní údaje, které jim sám/a dobrovolně poskytnu a budou je přiměřeným způsobem chránit proti zneužití. Tento souhlas se shromažďováním, zpracováváním a uchováváním mých osobních údajů uděluji společnosti Kapr Divers, s.r.o. na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli v budoucnu odvolat.

  Najdete nás také zde

  kontakt

  Kapr Divers, s. r. o.
  cestovní agentura
  Náměstí Svatopluka Čecha 2
  Praha 10, 101 00

  Obchodní údaje

  IČ: 26172542, DIČ: CZ26172542
  bankovní spojení: Raiffeisenbank,
  č. účtu: 56403028/5500

  Společnost je zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 76777

  © 2018-2022 Kapr Divers, s. r.o.
  Všechna práva vyhrazena
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram