kurz-potapenikurz-potapeni-padi

Kapr Divers

Fotogalerie


Kosatky a keporkaci, Norsko leden 2016

Naše výpravy za kosatkami a velrybami začaly na podzim 2008 a s větším či menším úspěchem pokračovaly v následujících letech až do ledna 2015, kdy byl Petr pozorovat kytovce na průzkumné cestě na ostrově Senja. Jeho nezapomenutelné zážitky nás inspirovaly k zorganizování expedice 2016, která probíhala od 8. ledna do 5. února.

Celá expedice měla tři fáze.

:: V první fázi podnikl Petr transfer sebe a potápěčsko-fotografického vybavení z Prahy na ostrov Senja. Autem, 3 dny na cestě. Následně v týdnu od 11. ledna průvodcoval skupinu fotografů a pot...

Více...

Kosatky a keporkaci v Norsku

Leden je období, kdy se do fjordů norského pobřeží za polárním kruhem stahují obrovská hejna sleďů z Atlantiku. Za nimi připlouvají velryby - především kosatky, které si jimi živí. Šnorchlování s kosatkami a pozorování velryb je jeden z nejatraktivnějších programů, který za polárním kruhem pořádáme. Tady je pár fotek z ledna 2015.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Přehled našich cest za potápěním

Související videa:

Kosatky & keporkaci

Potápění na...

Více...

Polsko, vraky Baltu

Další výlet k Baltskému moři určený vzhledem ke svým náročným podmínkám jen pro zkušené potápěče proběhl tradičně v květnu. Všichni účastníci se zde potápěli již v loňském roce, takže věděli o jaké podmínky půjde. Během 4 potápěčských dnů se kapří tým potápěl k vrakům do hloubek mezi 18 a 50 metry, při teplotě vody 2 až 6°C (pod termoklinou) a 15 až 20°C (na hladině).

Účastníci: PH, Mako, Čajda, Bára, Janka, Petr.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Poj...

Více...

Jarní potápění na Bali

Chvála indonéského ostrova Bali se k nám dostávala z mnoha úst a stran tak dlouho až jsme se i my nechali zlákat a vydali se na dalekou cestu. Vypravili jsme se v polovině března s pohodovou partou, kterou tvořili Jarek a Alča, Míra, Janina a Jenda, Martin, Filip, Danny a Jana.

Naplánovali jsme si 6 dní potápění a 4 volné dny na výlety nebo prostě na relax v resortu.

Jak jsme naplánovali, tak jsme i udělali a užili si skvělé potápění, za které děkujeme Neptunovi i místním průvodcům Lindě a Michalovi, rafting, výlety po chrámech i palácích, výšlap k v...

Více...

Bílé moře - ice diving

Na přelomu února a března 2014 jsme uspořádali třináctou výpravu Kapr Divers na sever Ruska. Letošní nezvykle teplá zima umožnila potápění pod ledem jen na pár místech v Evropě. Severozápadní pobřeží Bílého moře bylo jedním z těch míst, přestože i tam byla letos zima nezvykle mírná. Teplota se držela celou dobu jen kolem nuly. Narozdíl od roku 2006, kdy jsme tam zažili i -37 st. C. Zažili jsme nádherné dva týdny a již teď přemýšlíme, jak se tam co nejdříve zase vrátit.

Účastníci: Lucka, Šárka, Míla, Petr.

var addthis...

Více...

Archeologický potápěčský průzkum

Ve dnech 17. 1. - 20. 1. 2014 proběhla v Praze u Karlova mostu další fáze dlouhodobého archeologického průzkumu dna Vltavy. Na projektu spolupracujeme s Národním památkovým ústavem a Muzeem hl. m. Prahy. Kromě naší materiální a odborné pomoci celému průzkumu finančně pomohla nadace Vectra, které tímto děkujeme. Velké poděkování patří rovněž potápěčskému týmu ve složení N. Bidrman, Z. Blažková, L. Čada, J. Hřebejková, M. Janeček, J. Kubrycht, J. Laušman, L. Mládková, M. Priputen, P. Slezák, B. Svobodová, O. Šefců, M. Šefců který se na prů...

Více...

Podzimní kurz obecné první pomoci

Po úvodní zhruba tříhodinové části z pátečního podvečera pokračoval kurz obecné první pomoci téměř celou sobotu.

Dominik si díky poutavě podávané teorii, proložené praktickým procvičováním, video a audio ukázkami snadno udrží pozornost publika i při dlouhém výkladu. Sobotní část kurzu byla v několika případech přerušena akutním zásahem na namaskovaných figurantech, kdy si účastníci vyzkoušeli své nově získané znalosti a převedli je do praktické zkušenosti.

Doufáme, že své znalosti nebudou nikdy potřebovat, ale pokud se někdo ocitn...

Více...

Egypt, podzim 2013

Ač se proti většině fanoušků Rudého moře politika Egypta letos tak trochu spikla, my se nedali odradit a za krásným potápěním se do kempu Marsa Shagra vypravili i tentokrát. Polovina října je idální čas pro nahřátí se před nadcházející evropskou zimou i pro vychutnání příjemných teplot jinak horkého Egypta. Potvrdili jsme si loňskou zkušenost s překrásným a živým útesem a pod mořskou hladinou trávili tolik času, kolik nám jen přibývající množství bublinek v tkáních dovolovalo.

Náš tým tvořili: Mako, Valentýna, Bobi, Zdenda, Petra, Hanka...

Více...

Expedice severní Evropu II. - Ruská část

Po třech letech vyrážíme v malém týmu na tři týdny dlouhou cestu severní Evropou. Podobně jako v roce 2010 jsou našimi hlavními cíli souostroví Lofoty a Bílé moře. Kromě potápění za polárním kruhem v Norském a Bílém moři máme v plánu navštívit Jostedalský ledovec a spoustu dalších nádherných míst po cestě.

Pokud si naší fotogalerii prohlížíte v době mezi 21. srpnem a 9. září 2013, nebude pravděpodobně ještě celá, protože jsme pořád na cestě a připojení k internetu je dost limitované. Budeme se ale snažit, posílat vám pozdravy formo...

Více...

Expedice severní Evropou II. - Norská část

Po třech letech vyrážíme v malém týmu na tři týdny dlouhou cestu severní Evropou. Podobně jako v roce 2010 jsou našimi hlavními cíli souostroví Lofoty a Bílé moře. Kromě potápění za polárním kruhem v Norském a Bílém moři máme v plánu navštívit Jostedalský ledovec a spoustu dalších nádherných míst po cestě.

Pokud si naší fotogalerii prohlížíte v době mezi 21. srpnem a 9. září 2013, nebude pravděpodobně ještě celá, protože jsme pořád na cestě a připojení k internetu je dost limitované. Budeme se ale snažit, posílat vám pozdravy formo...

Více...

Chorvatsko, Krk, Šilo - léto 2013

Na přelomu července a srpna jsme vyrazili na dlouho připravovaný výlet k moři s našimi nejmladšími potápěči. Kapr Divers junior dream team ve složení Bára, Bětka, Bořek, Dianka, Eliška, Jasněnka, Mára, Pavel, Síma, Stázka odpotápěl deset ponorů a kromě toho celý týden hledal pirátský poklad. Osky pokročil ve své potápěčské kariéře a dospělý tým ve složení Marie, Marcela, Míra a Honza to za týden dotáhl od prvních nesmělých ponorů až po nádherný ponor do 30 m na vrak Peltastis. Ivana a Pavel doplnili dospělý tým a potápěli se jen tak pro...

Více...

Freediving, statika v bazénu

V druhém červnovém víkendu proběhl v Kapr Divers další z kurzů potápění na nádech pod vedením skvělého instruktora Davida Čaniho. Po sobotní teorii a odpolední bazénové praxi věnované především bezpečnosti a spolupráci v buddy týmu kurz v neděli ráno pokračoval nácvikem statiky. Naše fotoaparáty byly shodou okolností u toho, tak jsme mohli zachytit několik momentů z ranního tréninku.

Všem děkujeme za účast a přejeme krásné potápěčské zážitky.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled f...

Více...

Vraky Baltu, Polsko

V polovině května 2013 jsme se po čtyřech letech vrátili na sever Polska, abychom odpotápěli osm ponorů na vracích v okolí přístavního městečka Hel. S týmem osmi nadšených a šikovných potápěčů jsme prozkoumali vraky v zátoce mezi Helem a Wladyslawowem i na otevřeném moři. Měli jsme vynikající podmínky i počasí a náramně jsme si to užili.

Účastníci: Lucka, Míla, Bára, PH, Mako, Čajda, Janka a Petr. Náš tým doplnili ještě Aleš, Tonda a Jakub. Průvodcem byl Silva.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

...

Více...

Jarní Chorvatsko

Zima roku 2013 nebyla ani tak mrazivá jako dlouhá a proto jsme jako první pomoc vymysleli a v krátkém čase zrealizovali dubnový prodloužený víkend v Chorvatsku. Voda o teplotě 12 °C je v suchém obleku příjemná a ještě příjemnější je romantická a liduprázdná pláž.

Na cestu jsme vyrazili v komorním počtu pěti potápěčů v pátek, v sobotu a v neděli jsme se potápěli a pondělí věnovali zpáteční cestě.

Účastníci: Míla, PH, Mako, Janka a Petr.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogale...

Více...

Galapágy

Po osmidenním putování ekvádorským vnitrozemím, kdy jsme navštívili Amazonii, severní Andy a hlavní město Quito, se šestice cestovatelů sešla v pátek 2. 11. 2012 ráno na letišti v Quitu s další částí týmu a společně odletěli na ostrov San Cristobal. Zážitky z Ekvádoru můžete vidět v samostatné fotogalerii. První tři dny na Galapágách budeme bydlet v hotelu a zkoumat ostrov a jeho pobřežní vody. 5. 11. se k nám přidá dalších 5 dobrodruhů, nalodíme se na safari loď a čeká nás 7 potápěčských dní, při kterých se pokusíme doplout až k seve...

Více...

Ekvádor

Po dvou letech intenzivních příprav jsme 24. 10. 2012 vyrazili do Ekvádoru a na Galapágy. První část cesty strávíme v počtu šesti cestovatelů průzkumem Amazonie v ekvádorském vnitrozemí. Druhá část našeho sedmnáctičlenného týmu se k nám přidá 2. 11., kdy přeletíme z Quita na ostrov San Cristobal. První tři budeme bydlet v hotelu a zkoumat ostrov a jeho pobřežní vody. 5. 11. se nalodíme na safari loď a čeká nás 7 potápěčských dní na Galapágách.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fo...

Více...

Kempování v Egyptě

Neomezené potápění v buddy týmech a kempování ve stanech na břehu Rudého moře byly hlavními lákadly našeho říjnového výletu. Sešla se příjemná parta, která si před nacházející zimou nahřála kosti ve 28 °C teplé vodě a nabila se při mnoha vydařených podvodních setkáních. Gratulujeme Soně, Adamovi a Romanovi, kteří si u korálových útesů rozšířili svůj zakladní potápěčský kurz a děkujeme celé kapří partě, Bobině, Zdeňkovi, Míle, Markétě, PH, Iljovi, Davidovi, Jardovi, Honzovi a Filipovi, Tomáši, Doře, Davidovi, Jirkovi a Lukášovi...

Více...

Potápění ve Slovinsku - Piran

Piran se u dětí těší velké oblibě, malé pirátské městečko, kde na potápěčských výpravách zažívají velká podvodní dobrodružství. Naše místní základna má strategicky výhodnou pozici, přímo na břehu moře a pouhých několik sáhů od cukrárny s nejlepší zmrzlinou v Evropě.

Letošní výlet jsme naplánovali na konec června, kdy byla voda již příjemně teplá a městečko ještě málo zalidněné.

Staří i mladí námořníci sledovali z kaváren přerod čtyř šikovných Junior Bublemakerů v potápěče, náročný trénink pokročilých potápě...

Více...

Ledovce pod vodou

Na přelomu jara a léta 2012 jsme po čtyřech letech příprav měli konečně možnost potápět se v zamrzlém vysokohorském jezeru s naprosto unikátními ledovými formacemi. V malém týmu tří potápěčů jsme se pokusili pro vás všechny tu krásu nafotit.

Účastníci: Petr Slezák, Jana Hřebejková, Bára Svobodová.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Kurz potápění pod ledem

Podobné fotogalerie:

Konec zimy na Bílém moři, 2011

Rusko - Ice Diving, duben 2008

...

Více...

Mexiko - Cenoty

V polovině března 2012 jsme vyrazili po měsících příprav na dlouho očekávanou cestu. Poloostrov Yucatan na východě Mexika je zajímavý nejen mayskými památkami a archeologickými nalezišti, ale i zatopenými krasovými útvary, které se nazývají cenoty. Krápníková výzdoba a velmi čistá voda s teplotou okolo 26 °C dělá z této potápěčské lokality světový unikát.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Podobné fotogalerie:

Jeskyně, Francie

Řeky...

Více...

Dahab

V lidstopadu 2011 vyrazilo 17 potápěčů Kapr Divers za potápěním na Sinajský poloostrov. Slunečné počasí, moře 24 st. C, skvělá parta, neopakovatelná atmosféra a výborné zázemí dive centra Lighthouse. Za týden jsme zvládli 13 ponorů a dva účastníci si zvýšili svou kvalifikaci na AOWD.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Podobné fotogalerie:

Rudé moře, severní safari

Dahab, duben 2010

Dahab, leden 2010

...

Více...

Verzasca + Maggia, potápění v řekách

Začátkem podzimu jsme vyrazili s malou desetičlenou partou za potápěním v nádherných švýcarských řekách. Počasí bylo téměř letní. Během 4 dnů jsme se potápěli na 5 lokalitách ve 2 řekách.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Podobné fotogalerie:

Švýcarské řeky, červen

Kaňon řeky

Jezero s křišťálovou vodou

...

Více...

Jeskynní potápění, Francie

V polovině srpna jsme odcestovali v desetičlenné partě trénovat jeskynní potápění do francouzské oblasti Lot. Během výcviku, kterým nás provázeli David Skoumal a David Čani, jsme navštívili pět různých jeskyní, procvičovali standardní i nouzové postupy, ale hlavně si užívali skvělé potápění. V průběhu sedmi potápěčských dní jsme naplavali v jeskyních skoro 6 km.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Kurz jeskynního potápění

Podobné fotogalerie:

Důl Miltitz, Ně...

Více...

Červnové svátky v Rakousku

Díky červnovým svátkům jsme mohli potápění v Rakousku věnovat plných 5 dní. Sešla se prima parta se kterou bylo radost se potápět. V příjemném duchu završilo svůj výcvik několik absolventů kurzů potápění v suchém obleku, OWD, AOWD i Tec Deep Diver.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

"Podrobnosti o kurzu potápění v suchém obleku."

Podobné fotogalerie:

Rakousko, říjen 2010

Kurzy potápění, léto 2009

Jezero s křišťálovou vodou, č...

Více...

Švýcarské řeky

V červnu jsme věnovali 3 dny osobnímu průzkumu několika potápěčských lokalit v řekách jižního Švýcarska, abychom tam mohli v září uspořádat klubový výlet. Nasbírali jsme mnoho informací, zkušeností, prozkoumali přístupové cesty i podvodní terén a tady je výsledek.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

"Chci tam jet v září s vámi."

Podobné fotogalerie:

Kaňon řeky

Jezero s křišťálovou vodou

Video z řeky Maggia

...

Více...

Slovinsko - Piran

V polovině června jsme vyrazili na komorní klubový výlet do slovinského Piranu. Cílem bylo zvýšit Kamilovi potápěčskou kvalifikaci na Rescue Diver, Oskymu rozšířit potápěčské znalosti a zkušenosti o podvodní navigaci a potápění v noci a s trochou štěstí vyfotit mořského koníka. Vše se podařilo a tady je pár obrázků.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Podobné fotogalerie:

Piran, jaro 2009

Piran, jaro 2008

Video

...

Více...

Konec zimy na Bílém moři

Začátkem dubna jsme odletěli s malou skupinou českých potápěčů do severního Ruska za potápěním pod ledem v Bílém moři. Zažili jsme dva týdny nádherných ponorů pod členitými ledovými krami, potkali spoustu zajímavých živočichů a užili si divokou přírodu. Zázemím nám bylo (v těchto končinách tradičně) potápěčské centrum Polární Kruh ve vesničce Nilmoguba.

Účastníci: Petr P., Lidka, Míla, Michal, Petr S. a Jana.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Více o potápěn...

Více...

Kaňon řeky

Na potápění je krásné to, že můžete objevoval nádherné lokality uprostřed vnitrozemí. Koho by napadlo, že skalní kaňon malé říčky a slunečný den umožní takové krásné potápění. Pravdou ovšem je, že většina vnitrozemských čistých vod vyžaduje kvůli teplotě vody suchý oblek. To samozřejmě není překážkou ale spíše výhodou.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

"Podrobnosti o kurzu potápění v suchém obleku."

Podobné fotogalerie:...

Více...

Zimní kurzy v Čechách

V průběhu prosince, ledna a února se většinou věnujeme potápění pod ledem v našich lomech. V této fotogalerii je výběr snímků ze zimy 2010/2011.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

"Chci si potápění pod ledem jen nezávazně vyzkoušet!"

"Chci si udělat kurz potápění pod ledem!"

Podobné fotogalerie:

Potápění pod ledem, zima 2010

Lomeček, březen 2009

Miličín, březen 2009

MIličín, prosinec 2007

...

Více...

Freediving - kurz L1

Několikrát do roka pořádáme pod vedením Davida Čaniho kurz freedivingu. Je to intensivní víkendový kurz s pěti hodinami v bazénu a s 16 hodinami teorie.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

"O kurzech freedivingu"

Podobné fotogalerie:

Kurz freediving, L1, zima 2008

...

Více...

Egypt - vrakové safari

V polovině listopadu 2010 se potápěčský klub Kapr Divers vydal za potápěním do Egypta. Ze safari lodi jsme se společně zanořovali hlavně k vrakům, ale i útesům v severní části Rudého moře.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Podobné fotogalerie:

Dahab, duben 2010

Maledivy, březen 2010

Malajsie, Borneo, dubenn 2009

Hurghada, březen 2009

...

Více...

Podzimní Rakousko - potápění v suchém obleku

Poslední říjnový víkend jsme si užili nádherné počasí u rakouských jezer. Trénovali jsme potápění v suchém obleku, uskutečnili jeden hluboký technický ponor a dokončili podzimní Rescue Diver kurz.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

"Podrobnosti o kurzu potápění v suchém obleku."

Podobné fotogalerie:

Rakousko, říjen 2009

Kurzy potápění, léto 2009

Jezero s křišťálovou vodou, červen 2009

Rakousko, září 2008

...

Více...

Přes Lofoty na Bílé moře

Na sklonku léta 2010 jsme se vydali na malou potápěčskou expedici severní Evropou. Z Prahy jsme vyjeli 2. září, abychom projeli pět zemí, potápěli se ve dvou mořích, šestkrát překročili polární kruh, ujeli 6.830 km po silnici a překonali 560 km po moři. Na cestě jsme byli celkem 17 dní.

Účastníci: Petr P., Lidka, Míla, Petr S. a Jana.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

Pojeďte příště s námi!

Videa z této cesty:

Ponor s běluhami

Mini safari v Bílém moř

Potá...

Více...

Jezera a lomy

Po jarních potápěčských zájezdech k tropickým mořím jsme se na přelomu jara a léta potápěli ve sladkých vodách. V jezerech a lomech v Čechách, Rakousku a Německu si mnozí z vás dokončovali kurzy nebo se přijeli smočit jen tak pro radost.

Zažili jsme déšť i slunce, někdy i přívalové deště. Všem, kteří se účastnili, děkujeme za milou společnost.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

"Chci se začít potápět!"

Podobné fotogalerie:

Rakouská jezera v říjnu 2009 ...

Více...

Maledivy

Koncem zimy jsme vyrazili na průzkumnou plavbu v okolí Ari atolu a North Male atolu v souostroví Maledivy.

Cesta byla dlouhá. Z Prahy jsme letěli do Londýna a odtud přímým letem do hlavního města Malediv - Male.

Za 6 dní strávených na potápěčské lodi jsme během 16 ponorů pozorovali velká, malá i nejmenší zvířata, členité korálové útesy, zažili silné proudy a vyfotili 22 GB fotek. Moc se nám tam líbilo a začátkem roku 2011 bychom se tam rádi vrátili.

Tady je malý výběr z našich fotek.

var addthis_config = {"data_track_addressbar...

Více...

Dahab

Koncem dubna jsme byli dva týdny v Dahabu. Přes prvotní problémy s práškem z Eyjafjallajokull, díky kterému jsme letěli skoro o den později, jsme si to užili. První týden jsme se věnovali výcviku technického potápění, fotili CZ freediving tým a prozkoumali Little Canyon.

Na druhý týden za námi dorazila kapří parta čítající 26 potápěčů. Většina z nich byli účastníci kurzů OWD, AOWD a RD. I tento týden se dost vydařil a dokonce nám i pršelo.

Zpět na přehled fotogalerií

Podobné fotogalerie:

Dahab, leden 2010

Hurghada, březen 2009...

Více...

Potápění pod ledem - Čechy

V této fotogalerii najdete fotky z několika víkendových výletů Kapr Divers za potápěním pod ledem, které jsme uskutečnili v lednu a únoru 2010.

U někoho se jednalo o výcvikové ponory kurzu potápění pod ledem a tedy o první zkušenosti s takovým prostředím a ti, kteří jsou již zkušení potápěči pod ledem si užívali čistou vodu, ryby, led, bubliny a hlavně partu přátel.

var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};

Zpět na přehled fotogalerií

"Chci si potápění pod ledem jen nezávazně vyzkoušet!"

"Chci si ud...

Více...

Juditin most

Ve čtvrtek 28.1.2010 jsme pořizovali pro Národní památkový ústav a za podpory Poříčního oddílu Policie ČR fotodokumentaci zbytků pilířů románského Juditina mostu v Praze.

Kamenný Juditin most byl postaven v letech 1158 až 1172 za vlády Vladislava II. Pojmenován byl pravděpodobně po jeho choti Juditě Durynské.

Počátkem února 1342 se při náhlé oblevě most zřítil. 15 let po jeho zničení rozhodl císař Karel IV. o postavení nového kamenného mostu, který je jedním ze symbolů Prahy dodnes.

Odkazy:

Reportáž iDNES o podvodním dokumentován...

Více...

Egypt - Dahab

Začátkem ledna jsme strávili úžasných 10 dní v egyptském Dahabu.

Fotkami z tohoto výletu bychom chtěli přiblížit atmosféru tohoto nádherného potápěčského místa na Sinajském poloostrově všem, kteří se tam s námi v dubnu chystají.

Jakékoliv dotazy ohledně potápění, ubytování... celkově výletu, které vás napadnou, pište do komentářů pod fotogalerii, protože odpověď může zajímat i ostatní.

 

Odkazy:

Pojeďte příště s námi!

...

Více...

Důl Miltitz, Německo

Mezi oblíbené potápěčské jeskyně patří zatopený důl Miltitz poblíž německé Míšně.

Od prvních počátků byl důl využíván k ruční těžbě mramoru bez použití trhavin, čímž vznikla zajímavá soustava chodeb. Směr těžby byl dán mramorovými žílami vrostlými do okolní horniny. Z toho vyšel tvar chodeb který je značně nepravidelný. Do roku 1770 bylo dobývání prováděno pouze v letních měsících. Později, až do roku 1810, byl provoz celoroční. Roku 1850 bylo započato s těžbou podpovrchovou. Když koncem 19. století začaly problémy s př...

Více...

Rakouská jezera v říjnu

Posledních pět dní v říjnu jsme trávili tréninkem pokročilých potápěčů v prostředí rakouských jezer. Výlet byl ve znamení podzimně zbarvených stromů, ranních mlh a modré oblohy. Okolní skalní štíty již byly zasněžené.

Odpotápěli jsme několik lokalit na Attersee, dvakrát jsme jeli na Gosau a v neděli 1.11. jsme si udělali výlet na Grundlsee.

 

...

Více...

Kurzy - léto 2009

Tato fotogalerie zahrnuje několik výletů k rakouským jezerům a českým lomům, kde jsme v průběhu června až září dělali kurzy potápění.

 

...

Více...

Norsko - Vevang a okolí

Od 4. do 13. září jsme s Janou odletěli zkoumat potápěčské lokality a podmořský život v Norském moři. Díky Petrovi Vaverkovi, který nám byl průvodcem a místním znalcem, jsme měli možnost navštívit několik potápěčských míst dostupných lodí nebo ze břehu.

Výlety do okolí byly ve znamení sbírání hub a rybaření.

 

...

Více...

Jezero s křišťálovou vodou - Tragoess

Jen málokteré sladkovodní jezero má tak úžasně čistou vodu, že viditelnost přesahuje (dle mého odhadu) 30 m.

10.6. a 4.7. jsme podnikli průzkum této úžasné lokality a na červen 2012 tam připravujeme několikadenní potápěčský výlet. S ohledem na teplotu vody tento výlet ocení především potápěči v suchém obleku. Věřte, že až to tam uvidíte, nebudete chtít ven z vody ;-)

Myslím, že fotky nepotřebují komentář.

 

...

Více...

Divemaster víkend

Od pátku 12.6. do neděle 14.6. proběhlo na Lomečku závěrečné soustředění kurzu Divemaster, které prověřilo znalosti a dovednosti nasbírané v průběhu několikaměsíčního výcviku.

Účastníci byli podrobně zkoušeni ze všech osmi teoretických kapitol i z praxe.

Lektorský sbor: Petr, Terezka, Natálka, Jana (pozval jsem si ty nejlepší z Evropy i severní Afriky).

Divemaster kandidáti: Bída, Fred, Martin, Jirka, Anabela

Luďkovi patří obrovské poděkování za poskytnuté zázemí.

 

...

Více...

Polsko, Hel - vrakové potápění

Kapr Divers tým technických potápěčů pokračoval po březnovém potápění v Egyptě dalším tréninkem v náročnějších podmínkách Baltu. Vraky lodí v okolí severopolského městečka Hel nabízejí podmínky jak pro pokročilé rekreační potápěče, tak i pro technické potápěče s trimixovými směsmi.

Počasí jsme letos měli proměnlivé. Teplota vody v hloubce se pohybovala mezi 4 a 5 st C, na hladině kolem 17 st C.

Čtyři potápěčské dny jsme z lodi Litoral kapitána Wojciecha Jechna věnovali průzkumu 7 různých vraků.

 

...

Více...

Slovinsko - Piran

Začátkem května jsme se vydali na tradiční jarní potápěčský výlet k moři do Slovinska. Ačkoli nás letos bylo ve srovnání s minulými roky jen pár, užili jsme nádherného počasí, pěkného potápění a dokončili kurzy OWD, AOWD, RD a potápění v suchém obleku.

Věkové rozpětí aktivních potápěčů letošního výletu bylo 18 až 71 let :-)

 

...

Více...

Malajsie - Borneo

Druhý a třetí týden v dubnu jsem vyrazil s milou společností potápěčů, které dal dohromady můj kamarád - instruktor potápění Martin Vrtiška na výlet do Malajsie.

Cílem naší plavby byl průzkum ne příliš známých potápěčských lokalit severo západně od Bornea. Nejvíce času jsme trávili u atolu Layang Layang, od kterého jsme vyrazili ještě dále na sever k útesům patřícím do souostroví Spratly Islands.

Hlavní cíl výpravy, který jsem si stanovil, bylo focení. V ideálním případě jsem chtěl nafotit žraloky kladivouny, ale víte, jak to je, k...

Více...

Rudé moře - Hurghada, Egypt

Poslední březnový týden jsme vyrazili za potápěním do egyptské Hurghady. Kombinovaný program byl zaměřen na technické i rekreační potápění. Technický tým trénoval hluboké ponory se vzduchem i trimixem. Vyvrcholením byl ponor na vraku trajektu Al-Quamar Al-Saudi Al-Misri, který se potopil v květnu 1994 na cestě z přístavu Jeddah do Suezu a který leží v hloubce 84 m.

Naší malou skupinu tvořili: Míla D., Martina B., Lucka S., Hanka P., Martin B., Martin S. (tedy Jirkové), Josef B., Míla P., Petr K., Vladimir L., Bob H., Petr S.

 

Za milý a profesionáln...

Více...

Kurz první pomoci

Po úvodní lekci z pondělního podvečera pokračoval v sobotu 7.3. kurz obecné první pomoci.

Libor, Tomáš, Jakub, Pepa, Honza a Pavel pokračují ve svém potápěčském vzdělávání a potřebují obecné školení první pomoci jako předpoklad pro účast v Rescue Diver kurzu nebo v kurzu Technického hloubkového potápění.

Mezi ostatními účastníky byli ti, kteří si poskytování první pomoci opakovali i ti, kteří se kurzu účastnili jen tak, aby to uměli.

Instruktor Dominik děkuje všem za aktivní přístup i za úsilí s jakým se věnují nácviku záchrany li...

Více...

Zimní kurzy potápění - letos asi poslední led na Lomečku

Pro dokončení kurzu potápění pod ledem Terezka, Jarda, Marek a Jana vážili cestu na Lomeček.

Přidali se k nim: Martin, Zuzka, Luděk a Petr.

Po zážitku z minulé neděle, kdy jsme kvůli sněhu a nepřístupné cestě nosili výstroje asi 1,5 hod, bylo rozhodně lepší jet 160 km tam a 160 km zpět, ale dojet až k vodě.

Pokud se ještě nějakým zázrakem neochladí, byl to asi poslední letošní ice diving v ČR.

...

Více...

Zimní kurzy potápění - Miličín

První březnový den jsme vyrazili za potápěním pod ledem na lom Miličín. Výhoda je, že je blízko od Prahy a tak jste rychle tam a rychle zpět. Existují však okolnosti, které vám malinko naruší časové plány a následně se z potápěčského půldne stane horská tůra s pořádně těžkou výstrojí.

Účastníci kurzu potápění pod ledem - Jarda a Marek spolu s egyptskou princeznou Janou (ta blonďatá, modrooká).

Moji milí asistenti - Zuzka a Bída.

...

Více...

Zimní kurzy potápění - další pokračování

Letošní zima je na potápění celkem fajn, tak jsme se znovu vydali na Lomeček.

Všude bylo spousta sněhu, který napadl v posledních dvou dnech. Deště v minulém týdnu bohužel trochu ovlivnily viditelnost.

I v komorním počtu šesti potápěčů + jeden pomocník jsme si to ovšem dost užili. Počasí bylo super.

...

Více...

Zimní kurzy potápění - pokračování

V neděli jsme pokračovali v zimních radovánkách na zamrzlém lomu Rumchalpa u Nové Paky.

Viditelnost nebyla úplně dle očekávání, ale přesto jsme si užili hezký den.

Honza B. dokončil svůj výcvik kurzů potápění v suchém obleku + potápění pod ledem a s top modelkou jsme pokračovali v sérii fotek pod ledem (ona je na to specialistka).

...

Více...

Zimní kurzy potápění

Ve čtvrtek 22.1. jsme měli na Slapech výcvik potápění v suchém obleku.

Následující víkend 24.1. + 25.1. jsme tento výcvik rozšířili o další kolo letošních kurzů potápění pod ledem na oblíbené lokalitě Lomeček.

Účastníci kurzů: Jakub, Zuzka, Honza

ostatní účastníci: Dominik, Bída, Pavel, Luděk, Petr

...

Více...

Lomeček - ice diving č.1

V sobotu 10.1. jsme zahájili první z letošních výcvikových a tréninkových programů potápění pod ledem.

Byl to takový rozjezd, na který brzy navážeme dalšími dny na této milé lokalitě.

Teplota vzduchu -10°C

Viditelnost 15 m

Tloušťka ledu 15 cm

Teplota vody 2 - 4 °C

...

Více...

Německo - lom

V neděli 4.1. jsme vyrazili v komorním počtu 4 potápěčů (P.Vaverka, P.Smolík, M.Bílek, P.Slezák) na jeden z mnoha německých lomů. Ani nevím, jestli má nějaké jméno, nebo jestli se jmenuje podle potápěčské školy Buder, která tam má základnu.

Tauchschule Buder - Kobershainerstraße2, 04862 Mockrehna OT Wildschütz.

Lom je celkem velký. Max hloubka 70 m. Je v něm docela dost atrakcí pro potápěče.

Poslat odkaz na tuto fotogalerii na FB

...

Více...

Norsko - Lofoty, listopad 2008

Začátkem listopadu jsem odjel skoro na 3 týdny za polární kruh na norské souostroví Lofoty.

Zázemí dvěma výpravám dobrodruhů (jedna česká a jedna česko-ruská) skýtala expediční loď Karteš. Vyplouvali jsme z přístavu Svolvaer, ale většinu dní i nocí jsme trávili na moři. Pár dní jsem pobýval v maličké vesnici Offersoy, odkud jsme spolu s týmem 3 holandských potápěčů vyráželi na denní výpravy na moře na lodi německého podvodního fotografa Marca von der Schulenberga.

Denní světlo je zde v této roční době jen 6 hodin. Čas od 09:00 do 15:0...

Více...

Rakousko - konec září

Poslední víkend v září jsme si prodloužili o čt + pá a vyrazili do Rakouska. Kromě potápění v Attersee, Grundlsee a Gosausee jsme se věnovali i společenskému programu :-) ...

Více...

Rakousko - OWD výcvikový víkend

Během víkendu 13.9. - 14.9. jsme dokončovali u Attersee a u Grundlsee OWD výcvik.

Všichni zůčastnění byli před imaginární rozvinutou zástavou vyznamenáni za statečnost, neboť počasí bylo fakt hodně podzimní. ...

Více...

Bílé moře - konec léta

Na přelomu srpna a září jsme se sešli s několika fotografy na Polárním Kruhu.

Bohužel jsem musel odjet ještě před zahájením tamního foto festivalu, ale přesto jsem něco nafotil.

Počasí bylo tak trochu podzimní - ranní mrazíky, přes den kolem 10 st C. Voda měla na hladině 8 stupňů a pod termoklinou 2 až 3.

Ivan, Natálka, Sergej, ošetřovatel běluh Saša a další posílají pozdravy všem, kteří tam letos v zimě byli.

Pojeďte tam v roce 2014 s námi! ...

Více...

Rakousko - trimixové ponory a zatmění Měsíce

Náš srpnový potápěčský program v Rakousku byl daleko pestřejší, než vyplývá z této fotogalerie, ale nějak jsem nestíhal fotit.

Takže alespoň pár obrázků z technických hloubkových ponorů se směsí Trimix, z výcviku potápění v suchém obleku.

O tom zatmění Měsíce jsme neměli vůbec tušení a všimli jsme si ho jen náhodou....

Více...

Orlík - Těchnice, kostel

Když byla v roce 1960 napuštěna Orlická přehrada, zmizelo pod hladinou mnoho vesnic, domů, osad, hájoven a mlýnů, které stávaly po staletí podél toku Vltavy.

Ve vesnici Těchnice stával kostel sv. Štěpána. První zmínky o něm pochází z roku 1352.

V roce 1960 byl kostel odsvěcen, poté stržena věžička a zapálena střecha. Většina stavby však na dně Orlické přehrady stojí dodnes.

S Fredem jsme se dnes byli na této lokalitě potápět. Viditelnost byla celkem slušná, tak tady je pár obrázků.

Hloubka: 58 m

Viditelnost: cca 4 m

Teplota dole: 8 st C...

Více...

Rakouská jezera - Advanced a Nitrox kurz

Začátkem července jsme jeli k rakouským jezerům dokončit některé kurzy. Počasí bylo fajn, takže jsme navázali na pohodu z minulého týdne, kdy jsme tam byli s juniorským potápěčským týmem.

V tomto termínu jsme zvládli ponory v Attersee, Grundlsee, Wolfgangsee a spoustu jiných legrací....

Více...

Rakousko - juniorské potápěčské soustředění

Koncem června jsme se vydali s našim juniorským potápěčským týmem na pravidelné soutředění k rakouským jezerům.

Trénink jsme zaměřili na začátečníky i pokročilé a ti nejzkušenější trénovali ponory v suchém obleku do větších hloubek.

Rád bych poděkoval všem účastníkům i instruktorskému týmu za vydařený týden i profesionální přístup.

Účastníci: Nika, Bára, Jana, Janek, Dan, Denisa, Ondra, Kačka, Dominik, Jarda, Zuzka, Pavel, Luděk, Petr...

Více...

Polsko - Hel - květen, červen

16.5. - 19.5. jsme se vydali s Jardou, Fredem a Martinem na obhlídku terénu do polského městečka Hel, kam jsme se ve větší skupině vrátili v červnu. Vrakové potápění z lodi Hestia nás velmi nadchlo.

Potápěli jsme se na těchto vracích:

Minolovka Grozny, 16 m

ponorka "malutka", 30m

Tankowiec Burgermeister Petersen, 30m

Poglebiarka (bagr) 39m

zásobovací loď Kriegsmarine Franken, 70m

Tralowiec Munin, 40m

Remorker Abeille, 47m

Tralowiec Munin, 40m

...

Více...

Slovinsko - Piran

Letošní potápěčský výlet do slovinského Piranu byl vydařený jak počasím, tak i dobrou partou. Zvládli jsme spoustu kurzů - od začátečnických až třeba po dokončení rescue diver kurzu....

Více...

Expedice SEVERNÍ PÓL 2008

V polovině dubna uskutečnili naši kamarádi potápěči z centra Polární Kruh zcela ojedinělou expedici - potápění na nejsevernějším místě planety - na pólu.

Někteří z nás jim osobně 10.4. popřáli hodně štěstí a o to je naše radost z jejich úspěchu větší.

Podvodní foto: Natalia Červjakova

...

Více...

Rusko - Ice Diving, duben 08

Prvních 14 dní v dubnu jsme vyrazili na Bílé moře, abychom zažili "jarní" potápění na polárním kruhu. Očekávali jsme, že moře bude již částečně otevřené s plovoucími krami, ale zima na severu Ruska byla letos dlouhá.

Přesto jsme si to užili maximálně - a to jak potápěčsky, tak i společensky :-)

Účastníci: Martin B., Petr K., Petr M., Míla D., Luděk M., Marek D., Jirka K, Jirka Ř., Petr S., Natálka, Ivan, Saša a podpůrný tým....

Více...

Miltitz - zatopený důl v Německu

datum ponoru: 23/02/08

použité směsi: TMx 21/35, EAN26, EAN50, O2

hloubka: 56 m

doba ponoru vč. dekomprese: 118 min

teplota vody: 8 st C

viditelnost: kam dosvítí i ty nejvýkonější světla

V prostorách hlubokých 3 až 8 m je spoustu zajímavostí – lopaty, jízdní kolo, zbytky vozíků, které je možno si prohlédnout během dekomprese po ponoru do hlubších částí. V 6 m dlouhá chodba, ve které i hodinová dekomprese celkem utíká.

Asi tři minuty plavání od vstupu je hlavní prostor – hala Adolfa von Heynitz. Je vysoká 25 m a dlouhá 80 m, strop je podepře...

Více...

Zbytky ledu na Lomečku u Domažlic

...

Více...

Freediving level 1 - kurz 2/2 + 3/2/2008

První z kurzů freedivingu - úroveň 1 pořádaných v Praze se uskutečnil za spolupráce Freediving Instructors and Trainers světového šampióna Martina Štěpánka a potápěčského centra Kapr Divers.

Další termín tohoto kurzu pořádáme 8/11 + 9/11/2008....

Více...

Kurz první pomoci EFR - 25.1.+ 26.1.2008

Prvního EFR kurzu pořádaného v roce 2008 se zúčastnili jednak ti, kteří pokračují Rescue Diver kurzem, dále skupinka těch, kteří se zajímají o novinky i praktický nácvik poskytování první pomoci a početnou skupinku tvořili rovněž účastníci kurzu z minulých let, kteří si přišli znalosti i dovednosti zopakovat.

...

Více...

Potápění pod ledem - tréninkové ponory, Rumchalpa 12.1.+ 13.1.2008

Víkendové potápění na Rumchalpě. Pro Honzu K., Marka D. a Jirku K. výcvikové ponory, pro ostatní tréninkové ponory pro radost....

Více...

Potápění pod ledem - výcvikové ponory, Miličín 5.1.2008

Pro někoho výcvikové ponory, pro někoho jen tak pro radost, pro někoho práce (ale taky pro radost), focení do časopisu... Prostě příjemná sobota na čerstvém vzduchu (a vodě)...

Více...

Potápění pod ledem - výcvik 27.12.2007 - lom Miličín

účastníci výcvikových ponorů: Bída, Martin Bo., Petr M.

další účastníci: Martin Bí., Petr S....

Více...

Rakousko 25.10. - 28.10.2007

Podzimní prodloužený víkend byl ve znamení kurzů potápění v suchém obleku a technického potápění....

Více...

Hurghada - potápění v Egyptě 16.10. - 23.10.2007

Děkujeme Jardovi Pánovi a Ondrovi Krumphanslovi za laskavé poskytnutí jejich fotek, ze kterých je poskládané toto album....

Více...

Rakousko, 21.9. - 23.9.

Krásný podzimní víkend jsme věnovali potápění v jezerech Attersee a Gosousee...

Více...

Bílé moře - srpen / září 2007

Fotoreportáž z přelomu srpna a září zachycuje období, které se počasím blíží spíše našemu podzimu. Kromě podvodních fotek jsem se rozhodl do tohoto alba zařadit i pár obrázků pořízených v okolní přírodě....

Více...

Rakousko, 16.8. - 19.8.2007

V rámci srpnového výletu k rakouským jezerům jsme trénovali technické potápění, ale také AOWD i OWD kurz.

Ti, kteří se neúčastnili kurzů, si prostě jen užívali potápění, přírodu, slunce......

Více...

Barentsovo moře - Karteš

Po ročních přípravách jsme uskutečnili jedinečnou potápěčskou expediční plavbu Barentsovým mořem.

Z Prahy do Murmansku jsme doletěli, pak jsme se přepravili autem do přístavu Teriberka a vypluli přes Dalnye Zelentsy do přírodní rezervace Sedm Ostrovů.

Hlavním cílem expedice bylo natočit dokumentární film o obrovských kamčatských krabech. Počasí nám přes první nepříznivé dva dny nakonec více než přálo.

Účastníci: Michal Kubát, Luděk Minařík, Vladimir Lyapin, Petr Kerhat, Petr Dostál, Míla Dostálová, Honza Tuček, Pavel Oplt, Petr Slezák...

Více...

Rakouská jezera - děti

Dětské potápěčské soustředění v Rakouských jezerech se letos vydařilo nejen programem, ale i počasím.

V rámci letošního ročníku jsme vyškolili mladé potápěče na kvalifikace junior OWD, junior AD. Pokročilí potápěči s kvalifikací junior Rescue Diver získávali nové zkušenosti a trénovali již známé dovednosti.

Letošní účastníci: Jana M., Janek M., Nika Ž., Bára S., Ivan Ch., Denisa T., David M., Aneta K., Dan B....

Více...

Lomeček 2.6.

Potápění v Lomečku u Domažlic a večer u Luďka na chatě....

Více...

Slapy - Petrovi narozeniny

Díky, že jste přijeli...

Více...

Potápění pod ledem - Bílé moře 2007

Potápění podledem je aktivita, která vyžaduje odpovídající trénink a vybavení.

Když se ale pak můžete kochat nejen jedinečnou scenérií ledové bariéry, ale i pestrým arktickým životem, jsou to ponory, na které jen tak nezapomenete.

Po velmi dorých zkušenostech s potápěním v severním Rusku jsme se vydali i letos na polární kruh....

Více...

Vzdálené ostrovy Bílého moře

Začátkem září 2006 jsme vyrazili na unikátní plavbu Bílým mořem.

Z polárního kruhu jsme dopluli k Solovětskému souostroví a zpět.

Účastníci: Michal K., Petr K., Vladimir L., Petr D., Míla D., Luděk M., Petr S....

Více...

Ice Diving - polární Kruh 2006

V únoru se pět dobrodruhů vydalo na první výpravu za potápěním pod ledem na severním polárním kruhu.

Protože jsme vezli spoustu potápěčské a filmařské techniky, rozhodli jsme se jet auty. Z prahy jsme jeli do německého přístavu Travemunde, od tud trajektem do Helsinek. Dále cca 1.000 km Finskem na sever a v městečku Salla jsme překročili hranice s Ruskem. Po dalších 350 km jsme dojeli k cíli, kde jsme zažili úžasné potápěčské dobrodružství....

Více...

Expedice Rosalie Moller

Vtéto cestopisné reportáži bychom se rádi vrátili o několik let zpět a přiblížili vám projekt expedice Rosalie Moller.

Myšlenka uskutečnit tuto expedici se zrodila na přelomu roku 2003/2004.

 

Petr Slezák říká: "Vrak Rosalie Moller jsem poprvé viděl v říjnu 2003 a uchvátil mě jak svou zachovalostí, tak i množstvím ryb. O tomto ponoru jsem pak během zimy vyprávěl mnoha kamarádům, mezi nimiž byl i kameraman Michal Kubát. Ten pak za mnou po několika týdnech přišel s tím, že právě Rosalie Moller je tou pravou výzvou a objektem pro natočení reportá...

Více...

 


© Kapr Divers - PADI 5Star Dive Center 3698, cestovní agentura. Obsah: Petr Slezák, 2007 - 2017  Design: marge; Solution: Fragaria
www.coldwaterdiving.eu | www.ice-diving.cz | www.potapeci-pro-film.cz