kurz-potapenikurz-potapeni-padi

Kapr Divers

Egypt, Rudé moře - potápěčské safari


Potápěčské safari na lodi je nejoblíbenější volbou všech, kteří si chtějí užít zajímavé lokality vzdálené od pobřeží a turistického ruchu a skvěle si vyčistit hlavu. Zároveň chtějí mít svobodu výběru kolik ponorů za den uskuteční.

 

Naše trasa je zaměřena na kombinaci vrakového potápění a korálových útesů. Útes Ras Mohamed, který máme v plánu plavby patří mezi nejkrásnější lokality světa. Za dobrého počasí dolujeme až k Tiranským ostrovům. Krásné stěny Jolanda a Shark Reef (málokdo tam sice spatřil žraloka, ale jeden nikdy neví) padají do magických hloubek s fascinujícím množstvím ryb, častým výskytem želv, napoleonů a šancí na setkání s delfíny. A k tomu Thistlegorm - jeden z nejoblíbenějších a nejzajímavějších vraků, na jehož palubě jsou dodnes tanky, auta, vojenské náklaďáky plné motorek, lokomotiva. 110 metrů dlouhý vrak můžete proplavat křížem krážem a sáhnout si na historii. Kromě Thislegormu navštívíme i vraky na útesu Abu Nuhas.

Program je postaven tak, aby se ponorů mohli účastnit začátečníci, pokročilí, junioři i senioři. Potápěčům se základní kvalifikací OWD nabízíme v rámci této plavby zvýšení své kvalifikace na úroveň AOWD za zvýhodněnou cenu 5.900 Kč vč. PADI certifikace. Teorie ke kurzu probíhá před odletem v Praze.

 

Termín

13. 05. - 20. 05. 2018

 

Místo

Egypt, Rudé moře, severní plavba

 

Doprava

Letecky, Praha - Hurghada

 

Ubytování a strava

Komfortní motorová jachta Miracle 1 o délce 30 m a šířce 8 m se třemi palubami. Na lodi je 12 dvoulůžkových kajut s vlastní klimatizací i sociálním zařízením. 8 DBL kajut je v podpalubí, 4 DBL kajuty jsou na horní palubě - příplatkové za 2.000 Kč/ kajutu. Kajuty na horní palubě mají vždy dvě společnou klimatizaci.

Strava all inclusive.

 

Program potápění

Severní safari začínáme v přístavu v Hurghadě, míříme na sever k jižnímu cípu Sinajského poloostrova a vracíme se zpět do Hurghady. Navštívíme známé vraky, jako je Thistlegorm, Carnatic, Ghianis D, Chrisoula K, Dunraven, přírodní park Ras Mohamed, korálové útesy El Fasma, Umm Gammar, delfíny na Shaab El Erg a další.

O konkrétním itineráři plavby rozhoduje kapitán lodi s přihlédnutím k předpovědi počasí a preferencím potápěčů.

 

Potápěči se základní kvalifikací OWD nebo děti s juniorskou kvalifikací mají program ponorů omezen ve smyslu hloubek. Může se tak stát, že na některých lokalitách se nebudou moci potápět. K nočním ponorům je nutná kvalifikace AOWD (junior AOWD).

První a poslední z šesti potápěčských dní se potápíme jednou za den. Ostatní dny tři až čtyři ponory denně. Poslední noc je na lodi nebo v hotelu.

Instruktoři Kapr Divers na této plavbě jsou Jana Hřebejková a/nebo Petr Slezák a/nebo Honza Kubrycht.

 

Všem potápěčům výslovně doporučujeme sjednat si cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody a hyperbarickou léčbu.

 

Cena

32.000 Kč

Cena zahrnuje: letenku vč. poplatků a hmotnosti zavazadel 23 kg (zvýšení hmotnosti zavazadel na 30 kg je možné za 1.500 Kč na cestu tam i zpět), transfer z letiště, 6 dní ubytování na lodi ve dvoulůžkové kajutě vč. all inclusive stravování, 6 dní potápění vč. 12 l láhve, zátěže a služeb průvodce.

 

Cena nezahrnuje: vízum (USD 25 - 60 dle aktuální ceny na letišti po příletu), vstup do mořské rezervace Ras Mohemed (EUR 6 na místě), pojištění, půjčovné výstroje, alkoholické nápoje, spropitné pro posádku (cca 30 EUR), Nitrox 5 EUR za láhev, 40 EUR za jinou než 12 l láhev na týden (15 l, dětská láhev...) na vyžádání, příplatek 2.000 Kč za kajutu na horní palubě na vyžádání.

 

 

Harmonogram plateb:

Záloha 15.000 Kč v okamžiku přihlášení.

Doplatek nejpozději do 13. 04. 2018.

 

Vzhledem k tomu, že jsme cestovní agentura, jsou některé platby směřovány přímo na naše partnery. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

 


 

DSC_1893U-thumb.jpg
DSC_1441U-thumb.jpg
exped5-thumb.jpg
safari1-thumb.jpg
redsea2-thumb.jpg
shark1-thumb.jpg
anemon1-thumb.jpg
wreck9-thumb.jpg
 


© Kapr Divers - PADI 5Star Dive Center 3698, cestovní agentura. Obsah: Petr Slezák, 2007 - 2017  Design: marge; Solution: Fragaria
www.coldwaterdiving.eu | www.ice-diving.cz | www.potapeci-pro-film.cz