kurz-potapenikurz-potapeni-padi

Kapr Divers

Rusko - Bílé moře

babí léto za polárním kruhem


Po několika letech potápění v Bílém moři, v Barentsově moři a v různých částech Norského moře, se vracíme do Ruska. Naším cílem je nádherná lokalita severozápadního pobřeží Bílého moře - potápěčská základna Polární Kruh.

 

Pokud vás láká divoká severská příroda, hluboké lesy a potápění v Bílém moři, pojeďte s námi na konci léta na sever Ruska. Čekají vás zajímavé lokality s pestrým mořským životem. Uvidíte sasanky, množství korýšů, podvodní les chaluh, tresky, vlkouše, ropušnice i měkké korály.

Kromě potápění si budete moci užívat výlety do okolí, rybaření, táboření na vzdálených ostrovech, sbírání hub, borůvek nebo brusinek.

 

Termín

29. 8. - 8. 9. 2014 - varianta automobilem

30. 8. - 7. 9. 2014 - letecká varianta

 

Místo

Vesnička Nilmoguba leží v hlubokých lesích severní Karélie na břehu Bílého moře. Ubytování je zajištěno ve stylových dřevěných srubech s centrálním vytápením. Strava all inclusive. Denně zdarma k dispozici tradiční ruská parní lázeň banja.

 

Doprava

Automobilem (Mercedes Vito) společně s námi. Výhodou je to, že se nestaráte o nic a nejste limitovaní v hmotnosti zavazadel jako u letecké přepravy. Další výhodou je to, že neplatíte poměrně drahý transfer z letiště do dive centra.

Letecky.

Praha - Kuusamo (FIN) (s přestupem většinou v Helsinkách).

Transfer z Kuusama do Ruska (400 km) automobilem.

 

Ubytování

Dřevěné sruby.

Pokoje Ekonom - společná toaleta pro tři pokoje.

Strava - plná penze.

 

Program letecké varianty

1. den: Let Praha - Helsinky, nocleh v hotelu u letiště.
2. den: Let Helsinky - Kuusamo, transfer autem do dive centra Polární Kruh, ubytování.
3. až 7. den: Pětidenní potápěčský program - 2 ponory denně, výlety, ubytování s plnou penzí. Na základě našich zkušeností s touto oblastí, vybereme ty nejzajímavější potápěčské lokality.
8. den: Volný program, transfer do Kuusama, nocleh.
9. den: Let Kuusamo - Helsinky - Praha.

 

Program varianty automobilem

1. - 3. den: Cesta přes Německo, Švédsko, Finsko do Ruska.
4. až 8. den: Pětidenní potápěčský program - 2 ponory denně, výlety, ubytování s plnou penzí. Na základě našich zkušeností s touto oblastí, vybereme ty nejzajímavější potápěčské lokality.
9. - 11. den: Cesta zpět.

 

Průvodci na místě Petr Slezák a/nebo Jana Hřebejková jsou přítomni při minimálním počtu 6 účastníků. Při menším počtu je na místě česky mluvící místní instruktor.

 

Podmínky pro potápění

Viditelnost se v létě pohybuje od 5 do 20 m. Teplota vody se drží okolo 10°C, pod termoklinou okolo 5°C. Teplota vzduchu a počasí je v tomto termínu na polárním kruhu srovnatelná s naším babím létem. Může být deštivo. Doporučený je suchý oblek, kvalitní podoblek a rukavice. Dva nezávislé regulátory jsou vyžadovány.

Všem potápěčům výslovně doporučujeme sjednat si cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody a hyperbarickou léčbu.

 

Cena

39.990 Kč s ubytováním Ekonom

 

Cena zahrnuje: kompletní leteckou přepravu Praha - Kuusamo - Praha, letištní taxy, nebo přepravu automobilem, 7 nocí ubytování na Polárním Kruhu, plnou penzi, kávu, čaj, minerální vodu, potápěčský program (10 ponorů, zátěž, láhve, služby průvodce).

Cena nezahrnuje: transfer Kuusamo - Nilmoguba - Kuusamo (cca 11.000 rublů pouze při letecké variantě), nocleh v hotelu u letiště v Helsinkách a v Kuusamu (jen jen u letecké varianty), poplatek za zvací dopis a ruské turistické vízum (2.400 Kč), půjčovné výstroje, pojištění. Při variantě automobilem nejsou v ceně noclehy a strava po cestě.

 

Volitelné příplatky: ubytování Komfort s vlastním sociálním zařízením 1.100 Kč/os./noc, výjezd na celý den k ostrovu Kastjan 900 Kč, případné potápění s běluhami 3.600 Kč.

 

Harmonogram plateb: záloha 20.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem.

 

Jako cestovní agentura prodáváme pouze potápěčský program. Platby za cestu a ubytování jsou směřovány přímo na naše partnery. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

 

P9208332-thumb.jpg
DSC_3789-thumb.jpg
DSC_0433U-thumb.jpg
DSC_0565U-thumb.jpg
DSC_0532U-thumb.jpg
IMG_8203-thumb.jpg
IMG_8386-thumb.jpg
DSC_1583-thumb.jpg
DSC_1279-thumb.jpg
DSC_1568-thumb.jpg
 


© Kapr Divers - PADI 5Star Dive Center 3698, cestovní agentura. Obsah: Petr Slezák, 2007 - 2016  Design: marge; Solution: Fragaria
www.coldwaterdiving.eu | www.ice-diving.cz | www.potapeci-pro-film.cz