kurz-potapenikurz-potapeni-padi

Kapr Divers

Šnorchlování s kosatkami, pozorování velryb

a polární záře na severu Norska


 

Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. Jsou-li to navíc vrcholoví mořští predátoři stovky kilometrů za polárním kruhem, nemůžeme si to ani v roce 2017 nechat ujít.

Stejně tak jako v minulých letech, budeme na moře vyrážet malým člunem ve skupince 6 až 8 lidí, abychom se ke kosatkám a keporkakům mohli přiblížit co nejblíž.

 

K tomu, abyste spolu s námi ponořili obličej pod hladinu Norského moře vám stačí maska, šnorchl, ploutve a suchý oblek. Pokud chcete pozorovat velryby jen z lodi, pak vám místo suchého obleku stačí teplé oblečení a teplý jachtařský floating overal, který vám půjčíme. Přidat se tedy mohou i ti, kteří nemají v úmyslu být s velrybami ve vodě.

 

Velryby v zimě připlouvají do fjordů, neboť následují obrovská hejna sleďů, kteří se sem stahují ze severního Atlantiku.

 

Termíny

10. 11. 2017 - 17. 11. 2017 - TERMÍN OBSAZEN

17. 11. 2017 - 24. 11. 2017 - TERMÍN OBSAZEN

25. 11. 2017 - 02. 12. 2017 - TERMÍN OBSAZEN

07. 01. 2018 - 14. 01. 2018 - 4 volná místa

14. 01. 2018 - 21. 01. 2018 - TERMÍN OBSAZEN

21. 01. 2018 - 28. 01. 2018 - TERMÍN OBSAZEN

 

Program

1. den: Letecká přeprava Praha - Tromso.

2. den - 7. den: Program pozorování velryb a polární záře.

 

Délka dne je v lednu v polárních oblastech poměrně krátká. Polární noc zde začíná v prosinci a končí 11. ledna. To ovšem neznamená, že je celý den tma, jen v tom období slunce nevykoukne nad obzor, takže je přes den světlo jako u nás těsně po západu slunce. V listopadu a od poloviny ledna je již slunce přes den nad obzorem, avšak s blížícím se koncem ledna může teoreticky klesat pravděpodobnost přítomnosti velryb. Teplota vody dosahuje 6°C a teplota vzduchu od -10°C do +5°C. Na moře vyplouváme kolem 10:00 a vracíme se mezi 14:00 a 15:00. Velryby často bývají jen několik minut plavby lodí z našeho přístavu, nicméně jejich pozorování, popř. šnorchlování s kosatkami je dlouhý proces vyžadující dobrého průvodce a především trpělivost. Přestože je pravděpodobnost nalezení velryb velmi vysoká, nemůžeme stoprocentně garantovat, že se to každý den podaří. Stejně tak nemůžeme garantovat dobré počasí a v případě velmi nepříznivého počasí může být výlet na moře zrušen nebo předčasně ukončen bez finanční náhrady.

 

8. den: Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Český instruktor a průvodce je v tomto termínu Petr Slezák.

 

Všem účastníkům výslovně doporučujeme sjednat si s ohledem na charakter aktivity cestovní zdravotní pojištění, které kryje i případné potápěčské nehody.

 

Místo

Ostrov Kvaløya leží v kraji Troms několik stovek kilometrů za polárním kruhem. V posledních letech jsou naše zkušenosti s pozorováním velryb nejlepší právě v těchto místech.

 

Doprava

Letecky Praha - Oslo - Tromso. Dále transfer autobusem/automibilem.

 

Ubytování

Pohodlně zařízený dům se třemi ložnicemi, soc. zařízením a WC, kuchyní a obývacím pokojem s výhledem na moře a terasou. V apartmánu je wi-fi přístup k internetu.

 

Strava

Plná penze.

 

Cena

89.950 Kč

 

Cena zahrnuje leteckou přepravu Praha - Tromso - Praha, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, stravování, podíl na nákladech za loď a pohonné hmoty při hledání velryb, služby průvodce pozorování velryb a šnorchlování s kosatkami, transport potápěčského vybavení (maska, šnorchl, ploutve, suchý oblek, podoblek) do Norska a zpět, půjčení zátěžového opasku s olovy.

 

Cena nezahrnuje: pojištění, příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji na přání (14.000 Kč), případné půjčovné suchého potápěčského obleku (990 Kč/den).

 

Harmonogram plateb: záloha 40.000 Kč v okamžiku přihlášení, doplatek nejpozději 60 dní před odletem. Upozorňujeme všechny zájemce, že s ohledem na expediční charakter tohoto programu a podle platebních a stornovacích podmínek našich partnerů, kteří se podílí na organizaci tohoto expedičním programu, podléhají všechny platby 100 % stornu k datu jejich splatnosti.

 

Vzhledem k tomu, že jsme cestovní agentura, jsou některé platby směřovány přímo na naše partnery. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.

 


Warning: opendir(./data/cestovani/skupinove-zajezdy-norsko-snorchlovani-s-velrybami-kosatky-keporkaci/foto/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /srv/www/domains/cz.kaprdivers/www/scripts/common-functions.php on line 98

Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /srv/www/domains/cz.kaprdivers/www/scripts/common-functions.php on line 99

Warning: closedir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /srv/www/domains/cz.kaprdivers/www/scripts/common-functions.php on line 114
 


© Kapr Divers - PADI 5Star Dive Center 3698, cestovní agentura. Obsah: Petr Slezák, 2007 - 2017  Design: marge; Solution: Fragaria
www.coldwaterdiving.eu | www.ice-diving.cz | www.potapeci-pro-film.cz